ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ : ଇଶାନ କିଶନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରିବା ପରେ ଉଠାଇ ନଥିଲେ ବ୍ୟାଟ, କୋହଲି ଚିତ୍କାର କଲେ – “ଓୟେ, ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ତୋର …”, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଡେବ୍ୟୁ କରୁଥିବା ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକର ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବା ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୧୩ ଟି ବଲରେ ସାତୋଟି ୱିକେଟରେ ହରାଇ ପାଞ୍ଚୋଟି ମ୍ୟାଚ
ସିରିଜ ୧-୧ ରୁ ବରାବର କରିଛି | ଇଶାନ କିଶନ ୪ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ତିନୋଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ | ଇଶାନ କିଶନ ଯେତେବେଳେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ ଉଠାଇ ନଥିଲେ | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା କୋହଲି କିଶନଙ୍କୁ ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାଟ ଦେଖାଇବାକୁ କହିଥିଲେ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଖୁବ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି |

ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ଇଶାନ କିଶନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ପରେ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ ଉଠାଇଥିଲେ | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ପଛରୁ ଚିତ୍କାର କରି କହିଲେ – ‘ ଓୟେ, ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାଟ ଦେଖା | ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ତୋର | ବହୁତ ଭଲ |’ ସେ ଚହଲ ଟିଭି ସମୟରେ ଏହି କଥାକୁ ଖୁଲାସା କଲେ | ଯେତେବେଳେ ଚହଲ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ, “ଇଶାନ, ତୁମେ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ ଦେଖାଇଲ ନାହଁ |” ତା’ପରେ କିଶନ କହିଛନ୍ତି – “ମୋତେ ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଲା ନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀକୁ ପୁରା କରି ସାରିଲିଣି | ବିରାଟ କୋହଲି କହିଲେ ଟପ ଇନିଙ୍ଗ | ତା’ପରେ ମୁଁ ଜାଣିଲି | ମୁଁ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ପରେ ବହୁତ କମ ବ୍ୟାଟ ଉଠାଇଛି | ପଛରୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ୱର ଆସେ, ଓୟେ ଚାରିଆଡେ ବ୍ୟାଟ ଦେଖା | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ ଦେଖା | ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ତୋର | ବହୁତ ଭଲ |”

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

କୋହଲି ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଇନିଂସ ସମୟରେ ୪୯ ବଲର ସାମ୍ନା କଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ପାଞ୍ଚଟି ଚଉକା ଏବଂ ତିନି ଛକା ମାରିଥିଲେ | କୋହଲି ୧୮ ତମ ଓଭରରେ କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡନଙ୍କ ବଲକୁ ଛକା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚାଇ ଟିମକୁ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୩୦୦୦ ରନ ମଧ୍ୟ ପୁରା କଲେ | ସେ ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏପରି କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି |

କିଶନ ୩୨ଟି ବଲରେ ୫ ଟି ଚଉକା ଏବଂ ଚାରୋଟି ଛକାରୁ ୫୬ ରନ କରିଥିଲେ | କୋହଲି ଏବଂ କିଶନ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୯୪ ରନ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ | ଏହିପରି କିଶନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଚମତ୍କାର ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ |

ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ କଡ଼ା ବୋଲିଂ କରି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୬ ଟି ୱିକେଟରେ ୧୬୪ ରନ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ | ଭାରତ ଏହି ଲକ୍ଷ ୧୭.୫ ଓଭରରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟରେ ୧୬୬ ରନ ସ୍କୋର କରି ହାସଲ କରିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *