ଦେଶର ପ୍ରଥମ AC ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନ ? ଏୟାରପୋର୍ଟ ଭଳି ମିଳିବ ସୁବିଧା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଏସି ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନ ତିଆରି ହୋଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇସାରିଛି | ରେ-ଳମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ଏହାର ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ଷ୍ଟେ-ସନ ୪୨୦୦ ବର୍ଗମିଟରରେ ବିସ୍ତାର ହୋଇଛି | ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ମୋଟ ମୂଲ୍ୟ ୩୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନର ନାମ ସାର ଏମ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱରୟା ଟର୍ମିନଲ ଅଟେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଏବଂ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେ-ସନ ପରି ରେଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନ ମଧ୍ୟ ଏସି ସୁବିଧା ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଜ୍ଜିତ ଥିବାର ମିଳିବ | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଏହା ବିଲକୁଲ ସତ ଅଟେ ଏବଂ ଦେଶର ପ୍ରଥମ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଏସି ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ତିଆରି ହୋଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଛି |

Google

ରେ-ଳମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ନିଜେ ଏହି ଏସି ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନର ଫଟୋ ନିଜର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନର ଫଟୋକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିବେ, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଲକୁଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଭଳି ଲାଗିବ |

ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିବା ଏହି ରେ-ଲୱେ ଷ୍ଟେ-ସନର ନାମ ସାର ଏମ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱରୟା ଟର୍ମିନଲ ଅଟେ | ଏହି ଷ୍ଟେସନ ୪୨୦୦ ବର୍ଗ ମିଟରରେ ବ୍ୟାପିଛି ଏବଂ ଏହି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଏସି ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ୩୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଷ୍ଟେ-ସନରେ ୫୦ ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକ ସହଜରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ନୁଆଁ ଟର୍ମିନାଲରେ ଏକ ଫୁଟ ଓଭର ବ୍ରିଜ ଏବଂ ଦୁଇଟି ମେଟ୍ରୋ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହା ସବୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଛି |

Google

ସାର ଏମ ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱରୟା ଟର୍ମିନଲରେ ୭ ଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ତିଆରି କରାଯାଇଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏସ୍କାଲେଟର ଏବଂ ଲିଫ୍ଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା ରହିଛି | ଏହି ଷ୍ଟେ-ସନରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ୫୦ ଟି ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରା କରିବ | ଏହି ରେ-ଲୱେ ଟର୍ମିନାଲରେ VIP ଲାଉଞ୍ଜର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଟ୍ରେନକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିବେ | ଲାଉଞ୍ଜରେ ଟାଇମ ପାସେଞ୍ଜର ଇନଫରମେସନ ସିଷ୍ଟମ (PIS) ମଧ୍ୟ ରହିବ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଏକ ଭଲ ଫୁଡ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜଳଖିଆ ଖାଇପାରିବେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *