କାରରେ ଜୀ-ବନ ବିତାଉଥିଲେ ବୃଦ୍ଧ ଶିକ୍ଷକ, ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ଦେଲେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଯେତେବେଳେ ଜୋସ ଭିଲାର୍ରୁଏଲ ନିଜର ୧୯୯୭ର Ford Thunderbird LX ର ଡୋର ଖୋଲନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି
କଥାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଧ୍ୟାନ ରଖିଥାନ୍ତି ଯେ ସେ ତାକୁ ଜୋରରେ ବନ୍ଦ କରିବେନାହିଁ | ଜୋସ ବୃତ୍ତିରେ Substitute ଟିଚର ଏବଂ ଜଣେ ଟ୍ୟୁଟର ଅଟନ୍ତି, ଯିଏକି ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏକ କାରରେ ଜୀ-ବନ ବିତାଉଛନ୍ତି | ଏହାର ଅର୍ଥ ତାଙ୍କର ୧୯୯୭ କାର ହିଁ ତାଙ୍କ ଘର ଅଟେ | ସେ ନିଜର ଲାପଟପକୁ ଚାର୍ଜ ପକାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାରର ବ୍ୟାଟେରୀ ଉପରେ ହିଁ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ଟିଚରଙ୍କର ୭୭ ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ଛାତ୍ରମାନେ ଏପରି ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଜୀ-ବନ ବଦଳିଗଲା ! ଏହି ମା-ମଲା କାଲିଫର୍ନିଆର ଫଣ୍ଟାନା ସହରର ଅଟେ |

ବୃଦ୍ଧ ଟିଜର କାରରେ ଜୀ-ବନ ହରାଉଥିଲେ, ଛାତ୍ରମାନେ 20 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେଯେତେବେଳେ ଜୋସ୍ ଭିଲାର୍ରୁଏଲ୍ ତାଙ୍କର 1997 ଫୋର୍ଡ ଥଣ୍ଡରବର୍ଡ LX ର ଦ୍ୱାର ଖୋଲନ୍ତି, ସେ ଏହାକୁ ବାଧ୍ୟ ନକରିବା ପାଇଁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତି | ଜୋସେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ, ଯିଏ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏକ କାରରେ ଜୀ-ବନ ବିତାଉଥିଲେ | ଅର୍ଥ, ତାଙ୍କର 1997 କାର ହେଉଛି ତାଙ୍କ ଘର | ଲାପଟପ୍ ଚାର୍ଜ ରଖିବା ପାଇଁ ସେ କାରର ବ୍ୟାଟେରୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ 77 ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ, ତାଙ୍କର ପୁରାତନ ଛାତ୍ରମାନେ ଏପରି ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଜୀ-ବନ ବଦଳିଗଲା! ଏହି ମା-ମଲା କାଲିଫର୍ନିଆର ଫଣ୍ଟାନା ସହର ସହିତ ଜ-ଡିତ |

କରୋନା ଜୀ-ବନକୁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ କରିଦେଲା :-

ରି-ପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୋସ ୨୦୧୩ ମସିହାରୁ ସେହି କାରରେ ରହୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜୀ-ବନ ସେତେବେଳେ ଆହୁରି କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଲା, ଯେତେବେଳେ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କାମ ମିଳିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଗଲା | ସେ ଗୋଟିଏ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅସମର୍ଥ ଥିଲେ | କାରଣ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ରୋଜଗାରର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ମେକ୍ସିକୋରେ ଥିବା ନିଜ ପରିବାରର ପାଖକୁ ପଠାଇବାକୁ ହୋଇଥାଏ |

Google

ଏହିପରି ଭାବେ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଟଙ୍କା :-

ପୁରୁଣା ଛାତ୍ର ଷ୍ଟିଭେନ ନାଭା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ନିଜ କାମରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଟିଚରଙ୍କୁ ସକାଳେ ନିଜର ୨୪ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କାରର ଡୀକ୍କୀରୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଜିନିଷ ବାହାର କରୁଥିବାର ଦେଖିଲେ | ଷ୍ଟିଭେନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ସେ ଏକ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ ଆକାଉଣ୍ଟ କଲେ | ସେ କହିଲେ ଯେ ‘ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ୫ ହଜାର ଡଲାର(୩.୬୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଆମେ ତା’ଠାରୁ ୬ ଗୁଣା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କଲୁ |’

ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ହେଲାନାହିଁ :-

ଯେତେବେଳେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମିଷ୍ଟର.ଭିଙ୍କ ୭୭ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି କଥା ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପହାର ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି | ଷ୍ଟିଭେନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଛାତ୍ରମାନେ ‘ହାପି ବାର୍ଥ ଡେ’ ଗାଇ ଗାଇ ନିଜର ବୃଦ୍ଧ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୨୭ ହଜାର ଡଲାରର ଏକ ଚେକ ଦେଇଥିଲେ | ଏହାଉପରେ ଜୋସ କହିଛନ୍ତି, ‘ ମୋତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ ହେଉନାହିଁ | ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା | ମୁଁ ଏହା ବିଲକୁଲ ଆଶା କରି ନ ଥିଲି |” ସେହିପରି ଷ୍ଟିଭେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା କୌଣସି ସମ୍ମାନଠାରୁ କମ ନୁହେଁ, ଯିଏକି ବହୁତ ପିଲାଙ୍କ ଜୀ-ବନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *