ମୋଟାପଣ କାରଣରୁ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା ,ତେଣୁ ୬୩ କିଲୋ ଓଜନ କମ କରି ହୋଇଗଲେ ଏମିତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜୋସି ନାମକ ଝିଅର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି, କାରଣ ସେ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ତାହା ଶୁଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ | ଜୋସିଙ୍କ ଓଜନ ୧୩୭ କିଲୋ ଥିଲା ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିଲେ | ଜୋସିଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁନଥିଲେ |

ଯେତେବେଳେ ଦୁହିଁଙ୍କର ବ୍ରେ-କଅ-ପ ହେଲା, ତା’ପରଠାରୁ ଜୋସି ୱାର୍କଆଉଟ ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଡାଏଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କଲେ ଏବଂ ନିଜର ଓଜନ କମ କଲେ | ଜୋସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମୋଟୀ ଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିଲି ସେତେବେଳେ ଖାଉଥିଲି | କିନ୍ତୁ ୱାର୍କଆଉଟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ମୁଁ ସୁସ୍ଥ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲି | ନିଜର ଓଜନ ୧୪୦ ପାଉଣ୍ଡ (୬୩ କିଲୋ) କମ କଲି |

Google

ଜୋସି ବୋ-ର୍ଡ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ୩ ବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲି | ନିଜକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ହରାଇ ସାରିଥିଲି | ଏହା ବହୁତ ଟାକ୍ସିସ ରିଲେ-ସନ ଥିଲା | ମୋ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ନୂଆ ବର୍ଷର ୨ ଦିନ ପରେ ଛାଡିଦେଲେ | ଏହା ପଛର କୌଣସି କାରଣ ମଧ୍ୟ ସେ କହିଲେନାହିଁ | କେବଳ ଏତିକି କହିଲେ ଯେ ମୁଁ ତୁମ ସହିତ ରହିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ | ଏହା ପରେ ଏହି କଥା ମୋତେ ଓଜନ କମ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେ-ରିତ କଲା | ମୋର ଓଜନ ହ୍ରା-ସ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହେଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ପୁଣି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଫେରିଯାଇ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଦେଖ ତୁମେ କ’ଣ ହରାଇଛ ! କିନ୍ତୁ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଟନେସକୁ ଭଲ ପାଉଛି |

ଜୋସିଙ୍କ ଓଜନ ୧୩୭ କିଲୋ ଥିଲା | ବ୍ରେ-କଅ-ପର ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ସେ ନିଜକୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏଥିପାଇଁ ସେ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଟ୍ରେନ ହାୟର କଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ପ୍ରତିଦିନ ୱାର୍କଆଉଟ କରିବା ସହିତ ଶରୀରରୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କାମ ନେଉଥିଲେ | ସେ ନିଜର ଖାଦ୍ୟରୁ ଫାଷ୍ଟଫୁଡକୁ ବାହାର କଲେ ଏବଂ ଖାଇବା ସହିତ ଏକ ସୁସ୍ଥ ସମ୍ପର୍କ କଲେ |

Google

ଜୋସି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ ଜୀ-ବନ ଫିଟନେସର ଆଖପାଖରେ ରହିଛି | ମୁଁ ଫିଟନେସକୁ ଭଲ ପାଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମୋର ଉତ୍ସାହ ଅଟେ | ମୁଁ ଜଣେ ଟ୍ରେନର ହୋଇପାରିଛି | ଅନ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିଜର ମୂଲ୍ୟକୁ ବୁଝାଇବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଫିଟନେସ ଗୋଲ ଅର୍ଥାତ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପୁରା କରିବାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ମୋ ଲକ୍ଷ ଅଟେ | ସେ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ବୁଲିବା ପରି ବାହ୍ୟ କା-ର୍ଯ୍ୟକ-ଳାପକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛି | ଜୋସି ୨ ବର୍ଷରେ 145lbs କମ କଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଜଣେ ବଡି ବିଲଡର ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ଓଜନ ହ୍ରା-ସ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି, କାରଣ ମୁଁ ମୋର ଏକ୍ସଠାରୁ ପ୍ରତି-ଶୋଧ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି ଯେ ତୁମେ ମୋତେ ମୋଟା ହେବା କାରଣରୁ ଛାଡିଦେଲ, ତେବେ ଦେଖ ଆଜି ମୁଁ କ’ଣ ହୋଇଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ପରେ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଏହି ଯାତ୍ରା ମୋର ଅଟେ, ମୁଁ ନିଜ ପାଇଁ ହିଁ କରିଛି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *