ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ : T-20 ସିରିଜ ଆଜି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ t-20 ରେ ନମ୍ବର ୱାନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଆଜିଠୁ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ 3-1 ରେ ବିଜୟ ପରେ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ t-20 ରେ ସେହିପରି ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ । ଭାରତରେ ଏହିବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ t-20 କ୍ରିକେଟର ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ବିରାଟ ବାହିନୀ ନିଜର ସବୁ ବିକଳ୍ପକୁ ଏହି t-20 ସିରିଜରେ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ ।

ବିରାଟ ବାହିନୀ ଜୋର ଦେଇ କହୁଛି, ଏହି ସିରିଜରେ ଦଳ ନିଜର କୋର ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ । ଏହିପରି ଯୋଜନା ନମ୍ବର୍ ୱାନ t-20 ଟିମ ଇଂଲଣ୍ଡର ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର ଦୁଇ ସବୁଠାରୁ ମଜବୁତ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଖରେ ବିକଳ୍ପ :-

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଖରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ମାନ ରହିଛି । ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ t-20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଖେଳାଇବାକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କରିବ ।

ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଭାରତ :-

ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମତରେ ପ୍ରତିଭାକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସେମାନେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଓପନ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ବୈଷୟିକ ରେକର୍ଡ଼ ଦେଖିବା ତାହେଲେ ବହୁତ ଶାନଦର ରହିଛି ଓ ଦଳରେ ଶିଖର ଯଦି ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଓପନ କରିବେ ତାହେଲେ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ 4 ନମ୍ବର୍ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିବାକୁ ହେବ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ବହୁତ କଠୋର ହୋଇଯିବ କାରଣ ଯଦି ଶିଖର ଓ ରାହୁଲ ଉଭୟ ଖେଳୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଓ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବର୍ଷ ବର୍ଷର ପରିଶ୍ରମ ତୁଚ୍ଛ ଯିବ । ଶ୍ରେୟସ ଆୟର ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଚତୁର୍ଥ ଓ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ଆକ୍ରମକ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପରିଚିତ ହେବେ ।

ବୋଲିଂ ବିଭାଗ :-

ଟି ନଟରାଜନ ଆହତ ରହିଛନ୍ତି ଓ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଦଳରେ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହିସମୟରେ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଓ ସିନିୟର ସ୍ପିନର ଯୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ନେବେ । ଏହାପରେ ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର କିମ୍ବା ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବ ଓ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲିଂରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଙ୍କ ସହିତ ନବଦୀପ ସୈନି, ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର କିମ୍ବା ଦୀପକ ଚହର ଖେଳିପାରନ୍ତି ।

ଟିମ ଏହିପରି ଭାବରେ :-

ଭାରତ:-

ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ଶିଖର ଧାୱନ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଯୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର,ନବଦୀପ ସୈନି, ଦୀପକ ଚହର, ରାହୁଲ ତେବଟିଆ, ଇଶାନ କିଷାନ ।

ଇଂଲଣ୍ଡ:-

ଇୟାନ ମୋର୍ଗାନ, ଜୋଶ ବଟଲର, ଜେଶନ ରାୟ, ଲିଆମ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟନ, ଡେଭିଡ଼ ମଳାନ, ବେନ ଷ୍ଟୋକସ, ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ, ଅଦିଲ ରସିଦ, ରିସ ଟପଲେ, କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନ, ମାର୍କ ଉଡ଼, ସାମ କରନ୍, ଟମ କରନ୍, ସାମ ବିଲିଙ୍ଗସ, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *