ପିଲାଟିର ପ୍ରାଇଭେଟରେ ପାର୍ଟରେ ଭେକ୍ୟୁମ କ୍ଲିନରରେ ପବନ ଭରିଦେଲେ, ତାପରେ ଯାହା ହେଲା କେହି ଭାବିନଥିଲେ

ମଜା କରିବାର ଏକ ସୀମା ମଧ୍ୟ ଥାଏ। ଯେତେବେଳେ କାହା ସହିତ ଥଟ୍ଟା କରାଯାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ଥଟ୍ଟା ପରି କରାଯିବା ଉଚିତ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଏପରି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଯାହାଦ୍ୱାରା ସାମ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନ ଚାଲିଯାଉ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପିଲିଭିତର ଏହି ମାମଲାକୁ ହିଁ ନେଇ ନିଅନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବକ ଥଟ୍ଟା ଥଟ୍ଟାରେ ୧୪ବର୍ଷର ବାଳକର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ ଏକ ସଙ୍କୋଚକ (ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍) ସହିତ ବାୟୁ ଭରିଦେଲେ, ଏହାପରେ ଯାହା ଘଟିଥିଲା ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଥିଲା।

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାଟି ୯ମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ୧୪ବର୍ଷର ବାଳକ ସହିତ ଘଟଥିଲା। ପିଲାଟିର ବାପା ପୁରଣପୁର କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗୁରୁନଙ୍କାରାଇସ ମିଲରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ କାମ କରିବାକୁ ଆସିପାରୁନଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ହୋଇପାରୁନଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ୧୪ବର୍ଷର ପୁଅ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କାମ କରିବାକୁ ଆସୁଥିଲା।

ଏହି ଚାଉଳ ମିଲରେ ବାଳକ ଗାଁର ଆଉ ଚାରିଜଣ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଆସୁଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ମଧ୍ୟରୁ ଥଟ୍ଟା ଥଟ୍ଟାରେ ୧୪ ବର୍ଷର ବାଳକକୁ ଧରିନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ ଭେକ୍ୟୁମକ୍ଲିନର୍ ଦ୍ୱାରା ପବନ ଭରିଦେଲେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଯୁବକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଯୁବକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଗଲା, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପୁରାଣପୁର ସିଏଚ୍ସିକୁ ନେଇଗଲେ। ଏଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇଥିଲେ।

ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପବନ ଯୋଗୁଁ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅନ୍ତନଳୀ ଫାଟିଯାଇଛି। ଏଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବହୁତ୍ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ଉନ୍ନତି ହୋଇନଥିଲା। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବରେଲି ସ୍ଥିତ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ନାବାଳିକାର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ସମୟରେ ମୃ-ତ ବାଳକର ପିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ପୋ-ଲି-ସ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିବା ଦୋ-ଷୀ-ଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ- କରି ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ପୋ-ଲି-ସ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ସମସ୍ତେ ସମାନ କଥା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଏପରି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଉପହାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ତେବେ ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣ ଙ୍କ ମତାମତ କ’ଣ? ଆପଣଙ୍କୁ କଣ ଲାଗୁଛି ଏପରି ଥଟ୍ଟା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କ’ଣ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍? ତେବେ, ଆମର ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପରାମର୍ଶ ରହିବ ଯେ, ଆପଣ କାହାକୁ ପରିହାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଯେଉଁଥିରେ କାହାରି ସାଙ୍ଗରେ ଏମିତି ଥଟ୍ଟା କରନାହିଁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଆଶଙ୍କା ଆସିଯିବ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ମଜା ପାଇଁ ଯିବେ ସେତେବେଳେ ପ୍ରଥମେ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଆକଳନ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଗୋଟିଏ ସତର୍କତା କାହାର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିପାରିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *