୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି ୫ଟି ଶବ୍ଦର ଏହି ଟ୍ୱିଟ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ

ଟ୍ୱିଟର କୋ-କାଉଣ୍ଟର ଏବଂ ସିଇଓ ଜ୍ୟାକ ଡୋର୍ସିଙ୍କ ପାଞ୍ଚଟି ଶବ୍ଦର ଏକ ଟ୍ୱିଟ ନିଲାମ ହେଉଛି | ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ୧୮.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ରଖାଯାଇଛି | ବାସ୍ତବରେ, ଡୋର୍ସିଙ୍କ ତରଫରୁ ଟ୍ୱିଟରରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହା ପ୍ରଥମ ପୋଷ୍ଟ ଥିଲା | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ତାରିଖ ୨୦୦୬ ରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି |

ଟ୍ୱିଟ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଗୋଟିଏ ୱେବସାଇଟ  https://v.cent.co/   ର ମାଧ୍ୟମରେ ଡୋର୍ସିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ନିଲାମ କରାଯାଉଛି | ଏହାକୁ କିଣିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଡୋର୍ସିଙ୍କ ଅଟୋଗ୍ରାଫ ସହିତ ଟ୍ୱିଟର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ |

ରବିବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡୋର୍ସିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲଗାଯାଇଛି | ମାଲେସିଆର ଗୋଟିଏ କମ୍ପାନୀ Bridge Oracle ର ସିଇଓ ସିନା ଇଷ୍ଟଭି ଡୋର୍ସିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ପାଇଁ ଏତେ ବଡ ରାଶିର ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଟ୍ୱିଟ ପାଇଁ ୧୪.୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲଗାଇଥିଲେ |

Jack Dorsey

ଡୋର୍ସିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଟ୍ୱିଟକୁ କିଣିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ କିଣିବା ଲୋକ ପାଖରେ ସେହି ଟ୍ୱିଟର ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ରହିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ସାମଗ୍ରୀକୁ କିଣିବା-ବିକିବାର ଧାରା ବଢିଚାଲିଛି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ସେକେଣ୍ଡର ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପର ବିକ୍ରି ୪୮.୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ହୋଇଥିଲା |

ସେହିପରି ଡୋର୍ସିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ବିକ୍ରି ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟ୍ୱିଟ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବ | ଏହି ଡୋର୍ସି ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ ଯେ ସେମାନେ କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ଅନଲାଇନରେ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *