ଘରୋଇ ମାଟିରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ : ୨୩ତମ ବିଜୟ ସହ କୋହଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଷ୍ଟିଭ ୱଙ୍କ ରେକର୍ଡ,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ରେକର୍ଡ ବିଷୟରେ

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଯାଇଛି|ଅହମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ବିଜୟ ସହ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଉ ଏକ ଉପଲବ୍ଧି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି|କୋହଲି ଏବେ କ୍ୟାପଟେନସିପରେ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ମାମଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦିଗ୍ଗଜ ଷ୍ଟିଭ ୱଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି|

ବିରାଟ ନିଜ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ୨୩ତମ ଟେଷ୍ଟର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ଵେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବ କ୍ୟାପଟେନ ଷ୍ଟିଭ ୱ ୨୨ତମ ମୁକାବିଲା ଜିତିଥିଲେ|ଯଦିଓ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ସର୍ବାଧିକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଜିତିବା ରେକର୍ଡ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ନାମରେ ରହିଛି|ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଧିନାୟକ ୩୯ ମ୍ୟାଚରୁ ୨୯ଟି ଜିତିଥିଲେ|

କହିରଖେ ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଟେଷ୍ଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପରେ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ ବନାଯାଇଥିଲା|ଏହାପରେ କୋହଲି ନିଜର ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ବହୁ ଉପଲବ୍ଧି ହାସଲ କରିଛନ୍ତି|ତାଙ୍କର ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଇସିସି ରେଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି|

କହିରଖେ ଯେ ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା|କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଶେଷ ତିନି ମୁକାବିଲାରେ ଧୂଳି ଚଟାଇଥିଲା|ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜକୁ ୩-୧ରେ ଜିତିଥିଲା ଓ ଏହାସହ ଲର୍ଡସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଥିଲା|

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *