ପ୍ରତିଦିନ ଘରୁ ଦୂରକୁ ଯାଇ ରାସ୍ତା ଉପରେ କାହିଁକି ପଢୁଥିଲା ଏହି ଝିଅ ?

ଭଲ ନେଟୱାର୍କର ଆବଶ୍ୟକତା :-

ଯେତେବେଳେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଇଣ୍ଟରନେଟର ବ୍ୟବହାର ବଢ଼ିଲା, ସେତେବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ କୋଣରୁ ବହୁତ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେଲା | ଏଥିରେ ଛାତ୍ରମାନେ ଗଛ, ପାଣି ଟାଙ୍କି, ଛାତ ଏବଂ ପାହାଡ ଉପରେ ବସି ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ଏସବୁ କେବଳ ଏଥିପାଇଁ, ଯେମିତିକି ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ନେଟୱାର୍କ ମିଳିପାରିବ | ଏହି ମାମଲାଟି ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ଘରୁ ୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରକୁ ଯାଇଥାଏ | କାରଣ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ କୌଣସି ମୋବାଇଲ ଟାୱାର ନାହିଁ |

Google

ପୋଲ ଉପରେ ବସି ପଢେ :-

ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର @revathitweets ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘୬ବର୍ଷର ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତୁ | ସେ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ୫ କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି | କାରଣ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ମଞ୍ଚେରିଆଲ ଜିଲ୍ଲାର ମାରିଗୁଡାରେ ଅବସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଛୋଟ ଗାଁରେ ଗୋଟିଏ ବି ସେଲ ଫୋନ ଟାୱାର ନାହିଁ | ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ କୌଣସି ନେଟୱାର୍କିଂ ଜାଗାରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଏକ ଗଛ ତଳେ ଥିବା ପୋଲ ଉପରେ ବସି ପଢ଼ିଥାଏ |

କରୁଛି ଚାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା :-

ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ୬ ବର୍ଷର ସରସ୍ୱତୀ ପ୍ରତିଦିନ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ବସି ନେଟୱାର୍କିଂ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଆନ୍ତି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ନେଟୱାର୍କିଂ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ କିପରି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଥିବା ଏକ ପୋଲ ଉପରେ ବସି ପଢୁଛି |

ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ :-

ଆଗ୍ରହ ଅଛି ପଢିବା ପାଇଁ :-

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଖବରରେ ଲେଖିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ଏବଂ ୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ ମିଳିଛି | ବହୁତ ଲୋକ କମେଣ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଦେଶର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକମାନେ ସିଗନାଲ ସମସ୍ୟାରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେକି ଭାରତ 5 ଜି ଆଡକୁ ବଢ଼ିଲାଣି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *