ଯେଉଁ ଯୁବକ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଲଗାଇ କରିଥିଲେ ବାଇସେପ୍ସ, ତା’ର ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଲା ଏମିତି ଅବସ୍ଥା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ପ୍ରଥମେ ଏହିପରି ଦେଖାଗଲା :-

ଲୋକମାନେ ୱାର୍କଆଉଟ ସହିତ ଆଜିକାଲି ଅଲଗା-ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ନେବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି | ଏ ହେଉଛନ୍ତି ରୁଷର କିରିଲ ଟେରେସିନ, ସେ ମଧ୍ୟ ବଡି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ନେଇ ହିଁ କରିଛନ୍ତି | ବିଶେଷକରି ବାଇ-ସେପ୍ସ | କିନ୍ତୁ ଏହାର ରେଜଲ୍ଟ ଏତେ ବିପ-ଜ୍ଜନକ ହେଲା ଯେ ଦେଖିବା ଲୋକେ ଜୀ-ବନରେ କେବେ ବଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାପାଇଁ ଏପରି ଓଲଟା ପ୍ରଡକ୍ଟର ବ୍ୟବହାର କରିବେନାହିଁ |

Google

କଣ ନେଇଥିଲେ ସେ ?

ଇଣ୍ଡିଆ ଟାଇମ୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, କିରିଲ ନିଜର ବାଇ-ସେପ୍ସକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ସେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଜେଲି ଢ଼ାଳିଦେଲେ | ସେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ଢାଳିଥିଲେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଲା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା :-

କିରିଲନ୍କ ଏହିପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଡେଣା ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା | ଦେଖିବାକୁ ତାହା ବଡ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା, କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ଶକ୍ତି ନଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ମାଂ-ସପେ-ଶୀଗୁଡିକର ଡେଡ଼ ହୋଇଗଲା | ସେ ମାତ୍ର ୨୪ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହାର ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଇମ୍ୟୁନ ସିଷ୍ଟମ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପଡିଲା |

ତାଙ୍କ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ହିଁ ଏପରି ହେଲା :-

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏସବୁ ତାଙ୍କ ନିଜର ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ହିଁ ହେଲା | ସେ ଯେତେବେଳେ ୨୦ ବର୍ଷର ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି ଭୁଲ କରିଥିଲେ | ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଏପରି କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବି-ପଦଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ|

ବର୍ତ୍ତମାନ କରୁଛନ୍ତି ସର୍ଜରୀ :-

ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ସର୍ଜରୀ କରାଇଲେ | ଡାକ୍ତର ସେହି ମୃ-ତ ମାଂ-ସପେ-ଶୀକୁ ବାହାର କରିଦେଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସର୍ଜରୀ ତାଙ୍କ ଲାଇଫର ସବୁଠାରୁ ଯନ୍ତ୍ର-ଣାଦାୟକ ସର୍ଜରୀ ଥିଲା | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜର ହାତ ମଧ୍ୟ ହଲାଇ ପାରୁନଥିଲେ |

ଏପରି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ :-

ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ ଶରୀର ଯେପରି ବି ହୋଇଥାଉ, ଯଦି ଆପଣ ସେଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ତେବେ ତାକୁ ଠିକ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟକୁ ଆପଣାନ୍ତୁ | ଔଷଧ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ୱାର୍କଆଉଟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ବାକି କିରିଲଙ୍କ କାହାଣୀରୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ନା କିଛି ଶିଖିଥିବେ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *