ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ବୁଲୁଥିଲେ ମହିଳା, ବାଲିରୁ ମିଳିଲା ଏହି ଅଜିବ ଜିନିଷ,ତା ପରେ ରାତା ରାତି ହୋଇଗଲେ କୋଟିପତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଥାଇଲାଣ୍ଡର ଜଣେ ମହିଳା ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ବୁଲୁଥିବା ସମୟରେ ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଦେଖିଲେ। ୪୯ ବର୍ଷର ସିରୋ ପୋର୍ନ ନ୍ୟୁମରିନ ନାଖୋନର ଥମ୍ମାରତ କୂଳରେ ବୁଲୁଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ବାଲିରେ ଏକ ଅଜିବ ପ୍ରକାର ଗଣ୍ଠି ଦେଖିଲେ। ନ୍ୟୁମରିନଙ୍କ କଥା ଅନୁସାରେ ସେ ସେହି ଗଣ୍ଠିରୁ ମାଛର ଦୁର୍ଗ-ନ୍ଧ ବାହାରୁଥିଲା। ସେ କିଛି ଜିନିଷ ଭାବି ନିଜ ସହିତ ଘରକୁ ନେଇଗଲେ। ଦ ସନର ଖବର ମୁତାବିକ ଏହି ଘଟଣା ଫେବୃୟାରୀ ୨୩ର ଅଟେ।

ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜର ପଡେ଼ାଶୀଙ୍କୁ ସେ ଜିନିଷକୁ ଚିହ୍ନିବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ। ସେ କହିଲେ କି ଗଣ୍ଠିରେ ହ୍ୱିଲର ବାନ୍ତି ଥିଲା, ଯାହାକୁ ଏମ୍ବର ଗ୍ରୀସ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ।

Google

ଡେଲି ମେଲ ଅନୁସାରେ ୧୨ ଇଞ୍ଚ ଚଉଡ଼ା ଓ ୨୪ ଇଞ୍ଚ ଲମ୍ବା ଗଣ୍ଠିରେ ଏମ୍ବରଗ୍ରୀସର ଅନୁମାନିତ ମୂଲ୍ୟ ୧.୮୬ ଲକ୍ଷ ପାଉଣ୍ଡ ଅର୍ଥାତ ପାଖାପାଖି ୧.୮କୋଟି ଟଙ୍କା।

ଏମ୍ବରଗ୍ରୀସର ଉତ୍ପାଦନ ଶୁକ୍ରାଣୁ ହ୍ଵୀଲର ପ୍ରଣାଳୀରେ କରାଯାଏ। ଏହା ପର ଫ୍ୟୁମସ ଦ୍ଵାରା ଅତ୍ୟଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ହୋଇଥାଏ। କାରଣ ଏହା ଏକ ସୁଧାରାତ୍ମକ ରୂପରେ କାମ କରିଥାଏ। ଯାହାଦ୍ଵାରା ସୁଗନ୍ଧ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥାଏ।

ଏମ୍ବରଗ୍ରୀସର ପ୍ରାମାଣିକ ତାର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନିମରିନ ଏହାକୁ ଲୋରେ ରଖିଛନ୍ତି। ଯାହାଦ୍ଵାରା ଏହାର ଅଂଶ ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ପୁଣି ତରଳି କଠିନ ହୋଇଯାଇଛି।

ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଓ ଏମ୍ବରଗ୍ରୀସର ପ୍ରାମାଣିକ ତାର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ସେ କୁହନ୍ତି କି,” ଯଦି ମୋ ପାଖରେ ବାସ୍ତବରେ ଏମ୍ବରଗ୍ରୀସ ଅଛି ତେବେ ମୁଁ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଭଲ କ୍ରେତାଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବି।” ମୋତେ ଲାଗୁଛିକି ମୁଁ ଏତେ ବଡ ଅଂଶ ପାଇକି ବହୁତ୍ ଖୁସି ଅଛି। ମୋତେ ଆଶା ଅଛିକି ଏହା ମୋତେ ବହୁତ ପଇସା ଦେବ। ମୁଁ ଏହାକୁ ମୋ ଘରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖୁ ଅଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପରିଷଦ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *