ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେବାରୁ ସ୍ୱାମୀ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଦ-ଣ୍ଡ, କହିଲେ-ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଘରକୁ ଆସେ,ତା ପରେ…ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଝିଅମାନେ ପୁଅମାନଙ୍କଠାରୁ କମ ନୁହଁନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଏପରି ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଯିବେ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁଅମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଥାନ୍ତି | ସରକାର ମଧ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କର ହିତ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି | ସେ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ଝିଅ ହେଲେ ନିରାଶ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଖୁସି ହେବେ | ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଦେଶରେ ଏପରି ଅନେକ ପରିବାର ମିଳିଯିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେଲେ ଦୁଃଖ ପାଳନ କରାଯାଏ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସାଗରର ଭାଗ୍ୟଦୋୟ ହସ୍ପିଟାଲର ଏକ ଘଟଣାକୁ ହିଁ ଦେଖନ୍ତୁ | ଏଠାରେ ଆଶା ଆଥା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଫେବୃଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରେ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ | ତେବେ ଏହି କଥା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅରବିନ୍ଦ ଆଥିଆଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ କରିଥିଲା | ସେ ଫେବୃଆରୀ ୨୪ ତାରିଖରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଝିଅ ଜନ୍ମ କରିଥିବାରୁ ଅନେକ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମାଡ ମାରିଥିଲେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ଯାଉ ଯାଉ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବାର ଧ-ମ-କ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ |

ପୀଡିତା ମହିଳା ଆଶା ଆଥା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ସ୍ୱାମୀ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସି ମୋତେ ମାରପିଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ମୋ ଭଉଣୀ ଉଷା ମୋତେ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଆସିଲେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ହଙ୍ଗାମା ଦେଖି ହସ୍ପିଟାଲର ଷ୍ଟାଫମାନେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବାହାରକୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା | ତେବେ ଯାଉ ଯାଉ ସେ ମୋତେ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ‘ତୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇ ଘରକୁ ଆସେ ତତେ ଜିଅନ୍ତା ଛାଡ଼ିବି ନାହିଁ ‘ |

ମହିଳା ଜଣକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରେଲୱେରେ ଚାକିରୀ କରୁଛନ୍ତି | ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଘରର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବହନ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନି-ର୍ଯା-ତ-ନା ଦେଉଛନ୍ତି | ଆଶା ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କ ବିବାହ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା | ଆଶାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଯତ୍ନ ନେଉନଥିଲେ | ତା’ପରେ ଯେତେବେଳେ ମୋ ଭଉଣୀ ଉଷା ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଘରକୁ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଗାଳି ଦେବାକୁ ଲାଗିଲା |

ସେପଟେ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ପୀଡିତା ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ମାରପିଟ ଏବଂ ଯୌ-ତୁ-କ ନି-ର୍ଯା-ତ-ନାର କେସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ | ପୋ-ଲି-ସ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *