ଗୋଟିଏ ଝିଅର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ବାପା ମା ନିଜର ଅନ୍ୟ ଝିଅଟିକୁ ବିକିଦେଲେ ୧୦୦୦୦ ଟଙ୍କାରେ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଯେକୌଣସି ମଣିଷ ପାଇଁ ତା’ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସନ୍ତାନ ସମାନ ଗୁରୁତ୍ୱ ରଖିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ସାମ୍ନାରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସହାୟ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଏଭଳି କିଛି ହୋଇଛି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ, ​​ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଦମ୍ପତିକୁ ନିଜର ୧୬ ବର୍ଷର ଝିଅର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜର ଅନ୍ୟ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଅନ୍ୟ ହାତରେ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା |

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ନେଲୋରରେ ଦୈନିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଏକ ଦମ୍ପତି ନିଜର ୧୬ ବର୍ଷ ଝିଅର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜର ଅନ୍ୟ ଝିଅଟିକୁ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଷ ପାଖରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଲେ | ବାପାମା ନିଜର ବଡ ଝିଅର ଚିକିତ୍ସାର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବାରେ ଅସମର୍ଥ ଥିଲେ, ଯିଏକି ଜଣେ ଶ୍ୱାସ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଟନ୍ତି |

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗରିବ ଦମ୍ପତି ନିଜର ଆଉ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ମାତ୍ର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଚିନ୍ନା ସୁବାୟା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଲେ | ସେ ବୁଧବାର ଦିନ ଝିଅଟି ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ତେବେ ମାମଲାର ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ସେହି ନାବାଳିକାକୁ ବଞ୍ଚାଇଦେଲେ | ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଚାଇଲଡ କେୟାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ତାଙ୍କର କାଉନ୍ସେଲିଂ କରାଯାଉଛି |

ପୋ-ଲି-ସ-ର ଅନୁଯାୟୀ, ସୁବାୟାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପାରିବାରିକ କଳହ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପାମାଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଝିଅଟି ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ | ସୁବାୟା ନାବାଳିକାକଲୁ କିଣିବା ପରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘର ଧାମପୁରକୁ ନେଇ ଆସିଯାଇଥିଲେ |

ପଡୋଶୀମାନେ ଝିଅଟିକୁ ଚିତ୍କାର ଓ କାନ୍ଦିବାର ଶୁଣିଲେ | ପଡୋଶୀମାନେ ସୁବାୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଗଲେ ଏବଂ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ ଯେ କ’ଣ ହେଉଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଝିଅଟିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ଶିଶୁ ବିକାଶ ସେବାର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା | ପୋଲିସ ସୁବାୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେଶ କଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *