ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର,ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିଷ୍ଠୁର ନି-ୟ-ମକୁ ଭା-ଙ୍ଗିଲେ ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାଇଡେନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଆଉ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଖା-ରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଫାଇଦା ଭାରତୀୟମାନଙ୍କର ହେବ | ବିଡେନ ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ଆମେରିକାରେ ବୈଧ ଇମିଗ୍ରେସନକୁ ରୋକିଥିଲା | କୁହାଯାଏ ଯେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମୟରେ କରୋନା ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀକୁ ଦର୍ଶାଇ ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ ଏବଂ ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ |

ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ ବି-ପ-ଦ :-

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ସମ୍ଭାଳିବା ପରଠାରୁ ଜୋ ବିଡେନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଅନେକ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ର-ଦ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡ ନିଷେଧାଦେଶ ହଟାଇବା ଉପରେ ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନର ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲାଭ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ | ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଗତ ବର୍ଷ କରୋନାଭାଇରସ କାରଣରୁ ବଢିଥିବା ବେକାରୀ ସମସ୍ୟାକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ୨୦୨୦ ର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡ ଜାରି କରିବା ଏବଂ ଗ୍ରୀନ କାର୍ଡ ହୋଲଡ଼ରଙ୍କ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରବେଶକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସେ ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢାଇଥିଲେ | ଟ୍ରମ୍ପ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଶ୍ରମ ବଜାର ପାଇଁ ବି-ପ-ଦ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି |

Google

‘ଏହା ଆମେରିକାର ହିତରେ ନାହିଁ ‘ :-

ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ର-ଦ୍ଦ କରି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇନଗତ ଇମିଗ୍ରେସନକୁ ରୋକିବା ଆମେରିକାର ହିତରେ ନାହିଁ | ବରଂ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆମେରିକାକୁ କ୍ଷ-ତି ପହଞ୍ଚିଥାଏ, ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକୀୟ ନାଗରିକ କିମ୍ବା ବୈଧ ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏଠାରେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ମିଶିବାକୁ ରୋକିବା ସାମିଲ ରହିଛି | ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଆମେରିକାର ଶିଳ୍ପକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ, ଯାହାର ସାରା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରତିଭାବାନ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି | ସେହିପରି ଆମେରିକୀୟ ଇମିଗ୍ରେସନ ଓ-କି-ଲ ସଂଘ ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅଧିକାଂଶ ଇମିଗ୍ରେସନ ଭିସା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗିଯାଇଥିଲା |

ନିଷ୍ପତ୍ତିର ହୋଇଥିଲା ସମାଲୋଚନା :-

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା | ଅନେକ ସାଂସଦ ଏହାକୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ H1-B ଭିସା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଣ-ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟ ଭିସାକୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ଏସିଆର ଉଚ୍ଚ-କୁଶଳୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ସେହି ଆମେରିକୀୟ ବ୍ୟବସାୟକୁ କ୍ଷ-ତି ହେବ, ଯାହା ପ୍ରବାସୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ | ତେବେ ଟ୍ରମ୍ପ ଏହି ବି-ରୋ-ଧକୁ ର-ଦ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ହିତରେ ଅଟେ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *