ଜନ୍ମ କଲେ ୭ଟି ଛୁଆ ,ଆଉ ଫା-ଇ-ନ ଦେଲେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଚାଇନାରେ, ଏକ ଦମ୍ପତି ଦୁଇ ଚାଇଲଡ ପଲିସୀର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ସାତୋଟି ପିଲା ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଭାରି ପରିମାଣର ରାଶି ଦେବାକୁ ପଡିଛି | ସାଉଥ ଚାଇନା ମର୍ନିଂ ପୋଷ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦମ୍ପତି ୭ ପିଲା ଜନ୍ମ କରିଥିବାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୫ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ରାଶି ସୋସିଆଲ ସପୋର୍ଟ ଫିସ ରୂପରେ ଦେଇଛନ୍ତି |

୩୪ ବର୍ଷୀୟ ବିଜନେସବୁମନ Zhang Rongrong ଏବଂ ତାଙ୍କର ୩୯ ବର୍ଷିୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ପାଞ୍ଚ ପୁଅ ଏବଂ ଦୁଇ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି | ଚୀନ‌ର ଦୁଇଟି ପିଲା ପଲିସୀର ଉ-ଲ୍ଲଂଘ-ନ କରିଥିବା କାରଣରୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ସରକାରଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ସପୋର୍ଟ ଫିସ ଦେଇଛନ୍ତି | ଯଦି ସେ ଏହା କରିନଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବାକି ପାଞ୍ଚଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଆଇଡେଣ୍ଟିଟି ସହ ଜ-ଡି-ତ ଦସ୍ତାବିଜ ମିଳିନଥାନ୍ତା |

Google

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜ୍ଵାଙ୍ଗଙ୍କର ସ୍କିନ କେୟାର, ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ବସ୍ତ୍ରର ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଚୀନରେ ଅବସ୍ଥିତ ରହିଛି | ସେ ପୋଷ୍ଟ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନେକ ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଥିଲେ, କାରଣ ସେ ଏକାକୀ ହେବାରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ସେ କେବେ ଏକୁଟିଆ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋର ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ବିଜନେସ ଟ୍ରିପ କାରଣରୁ ବାହାରେ ଥାନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ମୋର ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ | ମୋର ବଡ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ସହରରେ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ହିଁ ମୋ ସହିତ ରୁହନ୍ତି | ତେବେ ଆମେ ସାତଟି ପିଲା ପରେ ଆଉ ପିଲା ଜନ୍ମ କରିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ |

ସେ ଆଗକୁ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପ୍ଲାନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲୁ ଯେ ଆମେ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସମୃଦ୍ଧ ରହିବୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସୁ-ର-କ୍ଷା ଦେଇପାରିବା |

Google

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗୋଟିଏ ଶିଶୁ ନୀତି କାରଣରୁ ଚୀନରେ ଜନ୍ମ ହାର ହ୍ରାସ ପାଉଛି ଏବଂ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ଏହା ହଜାରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କେବଳ ୧୦ ବର୍ଥକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ଯାହା ୭୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ କମ ଅଟେ | ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଚୀନର ଜନ୍ମ ହାର ହ୍ରାସ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଜନସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବି-ପଜ୍ଜ-ନକ ହୋଇପାରେ | ଗ୍ଲୋବାଲ ଟାଇମ୍ସ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଚୀନରେ ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଫ୍ରିଜ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା | କାରଣ ଏହି ଦମ୍ପତି ମଧ୍ୟ ଟୁ ଚାଇଲଡ ପଲିସୀର ଉ-ଲ୍ଲଂଘ-ନ କରିଥିଲେ | କୋ-ର୍ଟ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ତୃତୀୟ ପିଲା ପାଇଁ ୪୫ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ ୩୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫିସ ଭରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *