ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ : ଘୋଡାକୁ କାନ୍ଧରେ ଉଠାଇଥାନ୍ତି ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, ହାତରେ ହିଁ ବାଡେଇଥାନ୍ତି କଣ୍ଟା,ଦାନ୍ତରେ ବଙ୍କା କରିଦିଅନ୍ତି ଲୁହା ରଡ଼

ଆପଣ ମଣିଷକୁ ଘୋଡା ଓଟ ଉପରେ ବସିଥିବାର ତ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ଓଟ ଘୋଡ଼ାଗୁଡ଼ିକୁ ନିଜ ଉପରେ ହିଁ ବସାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ୟୁକ୍ରେନର ଡିମିଟ୍ରି ଖଲାଡଜୀ ବଡ଼ ବଡ ପଶୁ ଏବଂ ଭାରି ଜିନିଷକୁ ନିଜ କାନ୍ଧରେ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଫେମସ ଅଟନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଦେଖିବେ, ଆପଣଙ୍କ ପାଟିରୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରି ଆସିବ ଯେ ‘ ଭାଇ ସେ ତ ରିୟଲ ଲାଇଫ ହଲ୍କ ଅଟନ୍ତି’ |

ଦିମିତ୍ରୀ ଖଲାଡଜୀଙ୍କ ଗଣନା ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ସେ ବେଳେବେଳେ ଘୋଡାକୁ ନିଜ କାନ୍ଧରେ ରଖିଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଓଟକୁ ଉଠାଇଥାନ୍ତି |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ତ ନିଜ କାନ୍ଧ ଉପରେ ଭାରି ରକମର ଷଣ୍ଢକୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଛନ୍ତି | ଥରେ ସେ ତ ସୀମା ହିଁ ପାର କରିଦେଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଘୋଡା ସହିତ ତା’ଉପରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଜିନିଷକୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ |

ତେବେ ପଶୁମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସେ କେତେକ ମଣିଷମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକାଠି ଉଠାଇଛନ୍ତି | ଦିମିତ୍ରୀ ଖଲାଡଜୀ ଏହା ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି, କାରଣ ସେ ଜଣେ ପାୱାର ଲିଫ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି |

ଭାରୀ ଜିନିଷକୁ ଉଠାଇବା ସହିତ ଦିମିତ୍ରୀ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ତାଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଦେଖିବେ, ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଟେ | ଲୋକମାନେ କଣ୍ଟା ମାରିବା ପାଇଁ ହାତୁଡ଼ି ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ସାର ତ ନିଜର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହାତରେ ହିଁ କଣ୍ଟା ବାଡେଇଥାନ୍ତି |

ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦେଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ସର୍କସରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଥିଲେ | ଏଠାରୁ ହିଁ ତାଙ୍କର ରୋଜଗାରର ଉତ୍ସାହ ବଢିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ସେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଫେମସ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଶରୀର କେବଳ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅଟେ | ସେ ନିଜ ଦାନ୍ତରେ ଲୁହା ରଡ଼କୁ ମଧ୍ୟ ବଙ୍କା କରିଦିଅନ୍ତି |

ଗୋଟିଏ ଭରପୁର ଯାତ୍ରୀଙ୍କଦ୍ୱାରା ଭରିଥିବା ଏସୟୁଭି ଗାଡି ତାଙ୍କ ପାଦ ଉପରେ ହିଁ ଚାଲି ଯାଇଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିଛି ବି ହୋଇନଥାଏ | ସେ ଝିଅ ସହିତ ବଡ ବଡ ଜିନିଷକୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇବାକୁ ଶକ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଗୋଟିଏ ହାତରେ ହିଁ ୧୫୨ କିଲୋ ଯୋଜନାକୁ ଉଠାଇ ଦେଇଥାନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ଥଟ୍ଟା କରି କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସେଇଟା ହାତ ନୁହେଁ, ହାତୁଡି ଅଟେ |

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ ଦିମିତ୍ରୀ ୬୦ରୁ ଅଧିକଥର ଗିନିଜ ବୁକରେ ନିଜ ନାମ ରେଜିଷ୍ଟର କରିଛନ୍ତି | ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏପରି କିଛି ଟ୍ରାଏ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି କଥା ମନରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ | ସେ ଜଣେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ପାୱାର ଲିଫ୍ଟର ଅଟନ୍ତି | ଆପଣ ଯଦି ଏପରି କରିବେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ହସ୍ପିଟାଲର ରାସ୍ତା ମାପିବା ଦେଖାଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *