ଯୌ-ତୁ-କ-ରେ ମିଳିଲା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଟଙ୍କା ଦେଖି ଚମକି ପଡିଲା ବରର ବାପା, ତା’ପରେ ବରର ବାପା ଯାହା କଲେ ତାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ରାଜସ୍ଥାନର ବାସିନ୍ଦା ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନା ନିକଟରେ ନିଜ ପୁଅର ବିବାହ ତାହା କରି ଦେଖାଇଥିଲେ, ଯାହାର କଳ୍ପନା କେହି ବି କରିପାରି ନଥିବେ | ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନା ନିଜ ପୁଅର ବିବାହ ଟଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାର ଉନିୟାରା ତହସିଲରେ ଥିବା ମଣ୍ଡାଭରା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ସୋଲତପୁରା ଗ୍ରାମରେ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ | ସମ୍ପ୍ରତି ତାଙ୍କ ପୁଅର ବିବାହର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା | ଏହି ସମୟରେ ଝିଅର ବାପା ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ୧୧ ଲକ୍ଷ ୧୦୧ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଗୀତା ଦେଇଥିଲେ | ଏତେ ବଡ ପରିମାଣର ରାଶି ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ସେହିପରି ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନା ଅଧିକ କିଛି ନ ଭାବି ଟଙ୍କାକୁ ତୁରନ୍ତ ଝିଅର ବାପାଙ୍କୁ ଫେରାଇଦେଲେ | ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କଲେ |

ବୁଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ପିପରୱାଲା ଗ୍ରାମ ନିବାସୀ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସପାଲ ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ପୁଅ ରାମଧନ ମୀନାଙ୍କ ବିବାହ ଆରତୀ ମୀନାଙ୍କ ସହିତ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା | ସୋମବାର ଦିନ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ବୋହୂ ପକ୍ଷ ତରଫରୁ ରାମଧନ ମୀନାଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଏବଂ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିଲା | କନ୍ୟାର ବାପା ରାଧେଶ୍ୟାମ ଏକ ବଡ ଥାଳିରେ ୧୧ ଲକ୍ଷ ୧୦୧ ଟଙ୍କାର ରାଶି ରଖି ବର ରାମଧନ ମୀନାଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ | ଏତେ ପରିମାଣର ରାଶି ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ସେହିପରି ବର ରାମଧନ ମୀନାଙ୍କ ବାପା ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନା ତୁରନ୍ତ ଏହି ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ |

ବ୍ରଜମୋହନ ମୀନା ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫେରାଇଦେଇ ଯୌତୁକ ପ୍ରଥା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ଦୃଢ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନା ଏତେ ବଡ ରାଶିରୁ ମାତ୍ର ୧୦୧ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଗୀତା ହିଁ ରଖିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାଜରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପଞ୍ଚମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୋହୂର ବାପା ରାଧେଶ୍ୟାମ, ଦାଦା ପ୍ରଭୁ ଲାଲ ମୀନା, ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ମଣ୍ଡଭରା, ସେବା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ପ୍ରିନ୍ସପାଲ, କନହେୟା ଲାଲ ମୀନା ମଣି, ଶିବାଜୀ ରାମ ମୀନା ଖଜୁରୀ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ବ୍ରିଜମୋହନ ମୀନାଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ | ସେହିପରି ତାଙ୍କର ହେବାକୁ ଥିବା ବୋହୂ ଆରତୀ ନିଜ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ୱଶୁର ଯୌତୁକରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ରାଶିକୁ ଫେରାଇ ସମାଜକୁ ନୂତନ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଛନ୍ତି |

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମାଜର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯୌ-ତୁ-କ ପ୍ରଥାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିବା ଉଚିତ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଗରିବ ପରିବାରର ଝିଅ ନିଜ ଯୋଗ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ ବରକୁ ବାଛି ପାରିବେ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଆରତୀ ମୀନା ବିଏସସି ବିଏଡ଼ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏମାନଙ୍କ ବିବାହ ରାମଧନଙ୍କ ସହିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *