ଛୁଟି ଦେଲେ ନାହିଁ ବୋସ, ତୋ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ରଚିଲେ ନିଜକୁ ନିଜେ ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ କରିବାର ଉପାୟ, ଚାକିରିରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମିଳିଗଲା ଛୁଟି,ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି ରଚିଥିଲେ ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ-ର ଉପାୟ !

କାମରୁ ଛୁଟି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କଣ କରିବେ? ସମ୍ଭବତଃ ନିଜର ସିନିୟର କିମ୍ବା ବସଙ୍କୁ ଛୁଟି ଦେବାକୁ କହିବେ। କିନତି ଆମେରିକାର ଏରିଜୋନା ସହର କୁଲିଜର ୧୯ବର୍ଷର ଜଣେ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି କର୍ମଚାରୀ ଛୁଟି ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କାମ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜକୁ ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ କରିବାର ଉପାୟ ଚିନ୍ତା କରିଦେଲେ।

ଡେଲି ମେଲ ମୁତାବିକ, ୧୯ ବରଷିୟ ବ୍ରାଣ୍ଡନ ସୁଲ୍ସ କାମରୁ ଛୁଟି ପାଇବା ପାଇଁ ନିଜର ଅପହରଣର ଆଶଙ୍କା ଦର୍ଶାଇଲେ। ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ସେ ସୁଲ୍ସ। ଯିଏକି ଦ ଟାୟାର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଏକ ପାଣିର ଟାୱାର ପାଖରେ ଦେଖାଗଲା। ତାଙ୍କ ହାତକୁ ବେଲ୍ଟରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା ଓ ମୁହଁରେ କପଡା ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଜଣେ ପଥିକ ଦେଖିଥିଲେ।

ସେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ କହିଲେକି, ତାଙ୍କର ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବେହୋସ କରି ଦେଲେ ଓ ପାଣିର ଟାୱାର ବାହାରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବାହନରେରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ। ସେ ଦାବି କରିଥିଲେକି ତାଙ୍କର ଅପହରଣ କରଯାଇଥିଲା। କାରଣ ତାଙ୍କର ପିତା ବାପା ସହରର ଚାରିଆଡେ ପଇସା ଲୁଚାଇଛନ୍ତି।

ପରେ ଯେତେବେଳେ କୁଲିଜଙ୍କର ଜାସୁସ ଯାଞ୍ଚ କରିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲା ନାହିଁ କି ଅ-ପ-ହ-ର-ଣ ହୋଇଛି ନା ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର କହିବା ମୁତାବିକ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ ନୁହେଁ।

ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରକାଶନ ଅନୁସାରେ, ଦ କୁଲିଜ ଏକଜାମିନର, ସୋଲ୍ସ ପରେ ପୋଲିସ ନିଆକତରେ ସ୍ଵୀକାର କରିଲେକି ସେ କାମରୁ ଛୁଟି ନେବା ପାଇଁ ଏହିପରି ଉପାୟ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଭୁଲ ସୂଚନା ଦେବା ମାମଲାରେ ୧୭ ଫେବୃୟାରୀ ୨୦୨୧ରେ ଗି-ର-ଫ କରଯାଇଥିଲା।

ଏକ ଅଧିକାରୀ ଏବିସିକୁ କହିଲେକି,” ସେ ଆମକୁ କହିଲେକି ସେ ନିଜେ ମୁହଁ ଭିତରେ ଏକ କପଡା ଭର୍ତ୍ତି କରିଲେ ଓ ପରେ ନିଜେ ନିଜର ବେଲ୍ଟକୁ ବାହାର କରିଲେ ଓ ନିଜର ହାତକୁ ବେଲ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଦେଲେ ଓ ଜମିରେ ଶୋଇ ପଡିଲେ। ଯେଉଁଠି ତାଙ୍କୁ କେହି ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *