ମୁମ୍ବାଇର ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ନାତୁଣୀର ପାଠପଢା ପାଇଁ ବିକି ଦେଇଥିଲେ ଘର, କିନ୍ତୁ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଦାନରେ ମିଳିଲା ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା କାହାଣୀ

ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ କାହାଣୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା | ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ୭୪ ବର୍ଷିୟ ଦେଶରାଜ ନାତୁଣୀକୁ ପଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ନିଜ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ବିକିଦେଲେ | ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାର ଝିଅ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି ବୟସ୍କ ଦେଶରାଜ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି | ହ୍ୟୁମାନସ ଅଫ ବମ୍ବେ ନାମକ ଏକ ଫେସବୁକ ପେଜ ତାଙ୍କର ଏହି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଷ୍ଟୋରିକୁ ସେୟାର କରିଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛି | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ରାଶି ଏହାଠାରୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ମାଧ୍ୟମରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଚେକ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି |

ହ୍ୟୁମାନସ ଅଫ ବମ୍ବେ’ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଡ୍ରାଇଭର ଦେଶରାଜଙ୍କ କାହାଣୀ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲା ଯେ, ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୋ ବଡ ପୁଅ ଘରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେ କାମ ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରିଥିଲା ଏବଂ କେବେବି ଆଉ ଫେରି ଆସିନଥିଲା | ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ପରେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ଶବ ମିଳିଥିଲା | ମୁମ୍ବାଇର ଖାର ପାଖରେ ଅଟୋ ଚଳାଉଥିବା ଦେଶରାଜଙ୍କ ୪୦ ବର୍ଷର ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ବାପାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶୋକ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ମିଳିନାହିଁ |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ଦେଶରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋ ନାତୁଣୀ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ହାସଲ କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଦିନସାରା ଉତ୍ସବ ମନାଇବାକୁ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ବସାଇଥିଲି | ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାତୁଣୀ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ବି.ଏଡ଼ କୋର୍ସ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଦେଶରାଜଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପୁଣିଥରେ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ଠିଆ ହୋଇଗଲା | ଦେଶରାଜ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏତେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ଘରକୁ ବିକିଦେଲେ ଏବଂ ନାତୁଣୀକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ସ୍କୁଲରେ ଆଡ଼ମିସନ କରାଇଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *