ବିବାହର ୨ ବର୍ଷ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମାଆ ହେବା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ସ୍ଵାମୀ, କହିଲା ସୁହାଗରାତି ତ ହୋଇନାହିଁ , ତୋ ପିଲା କେମିତି ହେଲା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବରେଲୀରେ ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ମା ହେଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ମହିଳାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀ ତାଙ୍କର ପିଲାଙ୍କୁ ନାମ ନିଜର ଦେବାକୁ ମନା କରିଲେ ଓ ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର ଚରିତ୍ର ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଲେ। ସ୍ଵାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଚରିତ୍ରକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହି କହିଲେ ଏହି ପିଲା ତାଙ୍କର ନୁହେଁ। ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ବିବାହ ପରେ ସେ ସୁହାଗରାତି ମନାଇନାହାନ୍ତି। ତେବେ ପିଲା କେମିତି ହେଲା। ସ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ଏହି ସମସ୍ତ ଆ-ରୋ-ପକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଲେ। ଏହି ସମସ୍ତ ମା-ମ-ଲା ଇଜ୍ଜତନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରେମନଗରର ଅଟେ।

ପୀ-ଡି-ତ ମହିଳା ଏହି ମାମଲାରେ ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖି କହିଲେକି ତାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀ ଏହିସବୁ ତାଙ୍କୁ ବ-ଦ-ନା-ମ କରିବା ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି। ପୀ-ଡ଼ି-ତା-ଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଯୌ-ତୁ-କ କମ ଦେବା କାରଣରୁ ପ୍ରଥମରୁ ତାଙ୍କର ଶ୍ଵଶୁର ଘର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ବ-ଦ-ନା-ମ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଲୋକମାନେ ଏହି ଛୁଆକୁ ଆପଣାଉ ନାହାନ୍ତି। ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଏହି ଆ-ରୋ-ପ-ରୁ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ପୀ-ଡ଼ି-ତା ତାଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ-ରେ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରେମନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ପୀ-ଡ଼ି ତାଙ୍କର ବିବାହ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଇଜ୍ଜତନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ଆ-ରୋ-ପ ହେଉଛିକି ବିବାହର ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀ ତାଙ୍କର ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସହିତ ସୁହାଗରାତି ମନାଇନାହାନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଶ୍ଵଶୁର ଘର ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି।ପୀ-ଡ଼ି-ତା ସୁହାଗରାତି ନ ହେବାରୁ ନିଜର ଶାଶୁଙ୍କୁ କହିଲେ। ଯାହାପରେ ଶାଶୁଙ୍କ ଦାଖଲ ଯୋଗୁଁ ସ୍ଵାମୀ ଦୁଇଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁହାଗରାତି ମନାଇଥିଲେ। ପୀଡିତାଙ୍କ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ପରିବାରରୁ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ବାହାର କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ବାରମ୍ବାର ପିଉଥିଲେ ଏବଂ ପି-ଟୁ-ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବାପ ଘରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଯୌ-ତୁ-କ ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମାତା ହୋଇଗଲେ, ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଓ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏହି ପିଲାଟି ତାଙ୍କର ନୁହେଁ।

ଏକ ଦିନ ଆ-ରୋ-ପୀ ତାଙ୍କୁ ଅଚାନକ ଭଡା ଘରେ ଛାଡି ଦେଇ ଚାଲିଗଲେ ଓ ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ପୀ-ଡ଼ି-ତାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜରିଆରେ ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ। ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଯିବା ପରେ ପୀଡ଼ିତା ନିଜର ଶ୍ଵଶୁର ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ମନାଇଲେ କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜର ଜିଦିରେ ରହିଲେ। ଏହି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ଚରିତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ। ସେତେବେଳେ ପୀ-ଡ଼ି-ତା ଇଜ୍ଜତନଗର ଥା-ନା-ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *