ସେଲଫି ନେବା ପାଇଁ କୂଅର ପାଚେରୀରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଝିଅ,ତା ପରେ ଖ-ସି-ଗ-ଲା ପାଦ, ତା ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ଆଜିର ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଓ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ସମୟରେ ‘ ସେଲଫି ‘ ନେବା ବହୁତ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଗଲାଣି। ନିଜର ସେଲଫି ଉପରେ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ସ ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକ ବିପଦଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ସେଲଫି ନେଇ ନିଅନ୍ତି। ସେଲଫି ଚକ୍କରରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ-କୁ ଡାକିବା ଭଳି ଘ-ଟ-ଣା ଆପଣ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ କିମ୍ବା ଶୁଣିଥିବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବିପଦଜନକ ସେଲଫି ନେଇଥିବା ଏକ ବିପଦଜନକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ରତ ଲାମ ଜିଲ୍ଲାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ଝିଅ ସେଲଫି ନେବା ପାଇଁ କୂଅର ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ଉପରେ ଚଢିଲେ। ଏହି ଝିଅ ଜଣକ ସନ୍ତୁଳନ ବିଗାଡି ସିଧା ସଳଖ ୫୦ ଫିଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ପଡ଼ିଲେ। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପିପଲୌଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଗ୍ରାମ ସୁଜାପୁରର ଅଟେ।

୨୫ବର୍ଷୀୟ ଅଫସାନା ଓ ୨୩ବର୍ଷୀୟ ମୋଣ୍ଟି ଉର୍ଫ ଜଫର ହୁସେନ ଟେକରୀ, ଜାବରାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ଵିପହରରେ ସୁଜାପୁର ସ୍ଥିତ ବାବାଙ୍କ ଦର୍ଘାରେ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ଅଫସାନା ରାସ୍ତାର ଅନ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ଵରେ ଥିବା କୂଅ ନିକଟକୁ ଯାଇ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଚାହିଁଲେ। ଭଲ ସେଲଫି ନେବା ପାଇଁ ସେ କୂଅର ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ଉପରକୁ ଚଢିଗଲେ। ସେଠାରେ ସନ୍ତୁଳନ ହରାଇବାରୁ ସିଧାସଳଖ କୂଅରେ ପଡିଗଲେ।

ନିଜର ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ କୂଅରେ ପଡୁଥିବାର ଦେଖି ମୋଣ୍ଟି ମଧ୍ୟ କୂଅ ଭିତରକୁ ଦୌଡି ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଲିଗଲା। ସେ ଅଫସାନାଙ୍କ ହାତରେ ଦୌଡି ଧରାଇଦେଲେ କିନ୍ତୁ କେମିତି ବାହାରିବେ ସେଥିରେ ସେ ଅସଫଳ ରହିବେ। ଏହା ପରେ ଏହି ଦୁଇଜଣ ଚିତ୍କାର କରି ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଲେ। ଗାଁ ଲୋକ ଏହି ବିଷୟରେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ସୂଚନା ଦେଲେ। ପୋ-ଲି-ସ ଓ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହି ଦୁଇ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଦୌଡି ସାହାଯ୍ୟରେ ବାହାରକୁ ବାହାର କରାଗଲା।

ସୁଖେଡା ପୋଲିସ ପ୍ରଭାରୀ ଏସଆଇ ରଘୁବୀର ସିଂ ଓ ଅନ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଏକ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଜର ମୋବାଇଲରେ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ରେକର୍ଡ କରିନେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି। ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ନିଅନ୍ତୁ।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରୁ ପୁଣିଥରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଶିଖିବା ଉଚିତ। ସେଲଫି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରେନ ଆଗରେ କିମ୍ବା ଗଭୀର ଗାତରେ ସେଲଫି ନେବା ଚକ୍କରରେ ନିଜର ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସବୁଠୁ ସୁରକ୍ଷିତ ହେବ ଆପଣ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ସେଲଫି ନିଅନ୍ତୁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *