୫ ଛକା ଓ ୧୦ ଚଉକା ମାରି ପଡ଼ିଆରେ କଲେ ରନ ବର୍ଷା , ଏହି ୧୮ ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳୀର ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ଦର୍ଶକ ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

:ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି|ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଦିନ ବୋଲିଙ୍ଗ ଓ ବ୍ୟାଟିଂ ରେ ବହୁ ପ୍ରତିଭା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି|ଏମିତି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ତ୍ରିପୁରା ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ|ସୂରତର ଶିଖେ ପିଠାୱଲା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଉତ୍ତର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଓପନର ତିଲକ ବର୍ମା ତୁଫାନି ପାରି ଖେଳି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲେ|

୧୮ ବର୍ଷୀୟ ତିଲକ ୫ ଛକା ଓ ୧୦ ଚଉକା ବିନିମୟରେ ୧୪୫ ଵଲରେ ଅପରାଜିତ ୧୫୬ ରନ କରିଥିଲେ|ତିଲକଙ୍କ ସହ ଓପନର ତନ୍ମୟ ଅଗ୍ରୱାଲ ସାଥୀ ଦେଇଥିଲେ|ସେ ୮୬ ରନ କରିଥିଲେ|ସନ୍ଦୀପ ୨୩ଵଲରୁ ୪୧ ଓ ହିମାଳୟ ଅଗ୍ରୱାଲ ୨୬ ବଲରୁ ୩୮ ରନ କରିଥିଲେ|

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୫୦ ଓଭରରେ ମୋଟ୍ ୩୪୯ ରନ କରିଥିଲେ|ଲକ୍ଷ୍ୟ ପିଛା କରି ଉତ୍ତରୀ ତ୍ରିପୁରା ଦଳ ୨୩୬ ରନ କରି ହାରିଗଲେ|ଏହା ଫଳରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟାଚ ୧୧୩ ରନରେ ଜିତିଥିଲା|

ତ୍ରିପୁରା ପକ୍ଷରୁ ବିକେ ଦାସ ୬୫,ମିଲିନ୍ଦ ୬୭, ଅର୍ଜୁନ ଦେଵନାଥ ୨୭ ରନ କରିଥିଲେ|ତାଙ୍କ ଛଡା କୈାଣସି ଖେଳାଳି ୨୦ରନରୁ ଅଧିକ କରି ପାରିନଥିଲେ|ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ସିବି ମିଲନ୍ଦ ୫ ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ|ତିଲକ ବର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି|

:ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଶନିବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି|ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଦିନ ବୋଲିଙ୍ଗ ଓ ବ୍ୟାଟିଂ ରେ ବହୁ ପ୍ରତିଭା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି|ଏମିତି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ତ୍ରିପୁରା ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ|ସୂରତର ଶିଖେ ପିଠାୱଲା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଉତ୍ତର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଓପନର ତିଲକ ବର୍ମା ତୁଫାନି ପାରି ଖେଳି କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲେ|

୧୮ ବର୍ଷୀୟ ତିଲକ ୫ ଛକା ଓ ୧୦ ଚଉକା ବିନିମୟରେ ୧୪୫ ଵଲରେ ଅପରାଜିତ ୧୫୬ ରନ କରିଥିଲେ|ତିଲକଙ୍କ ସହ ଓପନର ତନ୍ମୟ ଅଗ୍ରୱାଲ ସାଥୀ ଦେଇଥିଲେ|ସେ ୮୬ ରନ କରିଥିଲେ|ସନ୍ଦୀପ ୨୩ଵଲରୁ ୪୧ ଓ ହିମାଳୟ ଅଗ୍ରୱାଲ ୨୬ ବଲରୁ ୩୮ ରନ କରିଥିଲେ|

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୫୦ ଓଭରରେ ମୋଟ୍ ୩୪୯ ରନ କରିଥିଲେ|ଲକ୍ଷ୍ୟ ପିଛା କରି ଉତ୍ତରୀ ତ୍ରିପୁରା ଦଳ ୨୩୬ ରନ କରି ହାରିଗଲେ|ଏହା ଫଳରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟାଚ ୧୧୩ ରନରେ ଜିତିଥିଲା|

ତ୍ରିପୁରା ପକ୍ଷରୁ ବିକେ ଦାସ ୬୫,ମିଲିନ୍ଦ ୬୭, ଅର୍ଜୁନ ଦେଵନାଥ ୨୭ ରନ କରିଥିଲେ|ତାଙ୍କ ଛଡା କୈାଣସି ଖେଳାଳି ୨୦ରନରୁ ଅଧିକ କରି ପାରିନଥିଲେ|ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପକ୍ଷରୁ ସିବି ମିଲନ୍ଦ ୫ ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ|ତିଲକ ବର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି|

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *