ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କା-ନ୍ଦି-ବା-କୁ ଲାଗିଲା ଝିଅଟି, ତା’ପରେ ରାହୁଲ ହାତ ମିଳାଇ କଲେ ଆ-ଲି-ଙ୍ଗ-ନ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଡୁଚେରୀ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଓ କୃଷକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲେ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ | ରାହୁଲ ଏକ ସରକାରୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ବାଳିକା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ | ଏହି ସମୟର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଭା-ଇ-ରା-ଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅଟୋଗ୍ରାଫ ନେବାବେଳେ ଜଣେ ଝିଅ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା, ଯାହାପରେ ସେ ଝିଅଟିକୁ ଆ-ଲି-ଙ୍ଗ–ନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥିଲେ |

ପୁଡୁଚେରୀରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଝିଅ ତାଙ୍କର ଅଟୋଗ୍ରାଫ ନେବାକୁ ଆସିଥିଲେ | ଯେପରି ରାହୁଲ ଅଟୋଗ୍ରାଫ ଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ଝିଅଟି ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଗଲା | ତେଣୁ ରାହୁଲ ଟଙ୍କା ସହ ହାତ ମିଳାଇଲେ | ଝିଅଟି ଆହୁରି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲା | ତା’ପରେ ରାହୁଲ ତାଙ୍କୁ ଆ-ଲି-ଙ୍ଗ-ନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କଲେ | ଲୋକମାନେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବୁଧବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୯୯୧ ମସିହାରେ ନିଜ ବାପା ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହ-ତ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କ ମନରେ କୌଣସି ଘୃ-ଣା କିମ୍ବା କ୍ରୋ-ଧ ନାହିଁ ଅର୍ଥାତ ସେ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିଛନ୍ତି | ଜଣେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, “LTTE (ଲିବରେସନ ଟାଇଗର୍ସ ଅଫ ତାମିଲ ଏଲମ) ଆପଣଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଥିଲେ, ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନା କ’ଣ ରହିଛି ?” ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହିଂ-ସା ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କିଛି ବି ଛଡାଇ ନେଇପାରିବ ନାହିଁ |

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୋର କାହାରି ପ୍ରତି ରା-ଗ କିମ୍ବା ଘୃ-ଣା ନାହିଁ | ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମୁଁ ମୋ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲି ଏବଂ ସେହି ସମୟ ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ-ଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟ ଥିଲା |” ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କାହାର ହୃଦୟକୁ ଅଲଗା କରିଦେବା ଭଳି ଥିଲା |

କରତାଳି ମଧ୍ୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ” ମୋତେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୋର ରା-ଗ ନାହିଁ | ମୋର କୌଣସି ଘୃ-ଣା କିମ୍ବା କ୍ରୋ-ଧ ନାହିଁ | ମୁଁ କ୍ଷମା କରିଦେଲି ” |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *