ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ଟଳି ପଡ଼ିଲା ୮୪ ଫୁଟର ଟାୱାର , ଦେଖନ୍ତୁ ପୁରା ଭିଡିଓ

ଆମେରିକାର ୟୁଟାରେ ସଲ୍ଟ ଲେକ ସିଟି ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଉପରେ ୮୪ ଫୁଟର ଷ୍ଟିଲ ଏବଂ କଂକ୍ରିଟର ଟାୱାର ସୋମବାର ଦିନ ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଗଲା | ବିମାନବନ୍ଦର ଦ୍ୱାରା ଜାରି ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ବିରାଟ ଡେଲଟା ଟାୱାର କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ଭିତରେ ହିଁ ଭୂମି ଉପରେ ପଡୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି | ଯାହା ବିମାନବନ୍ଦରର ପୁନର୍ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଚିହ୍ନିତ କରିଥାଏ | ବିମାନ ବନ୍ଦରର ପୁନଃନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମାଇକ ୱିଲିୟମ୍ସ ଫାକ୍ସ ୧୩ ର ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି, ” ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ଅଟେ ” |

ସଲ୍ଟ ଲେକ ସିଟି ଏୟାରପୋର୍ଟ ଵିଧ୍ଵଂସର ଫୁଟେଜ ସେୟାର କରି ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛି, ” ଆଜି ଏହି ୮୪ ଫୁଟର ଡେଲଟା ଟାୱାର, ଯାହା ୧୯୮୯ ରେ ଗେଟକୁ ସିଧା କରିବା ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା ତାହା ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଯାଇଛି | ବିମାନବନ୍ଦର କହିଛି, “ଏହି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ ଆଭାଲଞ୍ଚ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଡେଲଟା ସ୍କାଏ କ୍ଲବରୁ ନେଇଛି | ବିମାନବନ୍ଦର କହିଛି, # TheNewSLC ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନିର୍ମାଣରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସମୟରେଖାକୁ ଚିହ୍ନିତ କରିଛି |”

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଛି | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କମେଣ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ” ଏପରି କିଛି ଦେଖିବାପାଇଁ, ଯାହାର ମୁଁ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲି, ଶେଷରେ ସେହି ଦିନ ହିଁ ଆସିଗଲା |” ଜଣେ ଅନ୍ୟ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଏହାକୁ ୫ ଥର ଦେଖିଛି | ଏହି ସାରଂଚନା ସର୍ବଦା ମୋର ବିମାନବନ୍ଦର ଅଭିଜ୍ଞତାର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲା | ଭଲ ହେଉଛି ଯେ ସମୟ ବଦଳୁଛି “|

ଡେଲଟା ଟାୱାର ମୂଳତ ଡେଲଟା ଏୟାର ଲାଇନ୍ସର ଫାଟକ ପାଇଁ ୧୯୮୯ ଏବଂ ୧୯୯୦ ମଧ୍ୟରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା | ବିମାନ ବନ୍ଦର ଵି-ଧ୍ଵଂ-ସ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କହିଥିଲା, “ଏହାକୁ ପୁନଃନିର୍ମାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଅଟେ “|

ପୁନର୍ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପୁରୁଣା ଅଟ୍ଟାଳିକାକୁ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିବାପାଇଁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦିଆଯିବ, ଯାହା କି ନୂତନତମ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ମାନକଙ୍କ ଅନୁରୂପ ଅଟେ | ଏବିସି ନ୍ୟୁଜ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ବୀଲିୟମ୍ସ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଵିଧ୍ଵଂସ ସବୁ ସମୟରେ କରାଯିବ, ଯେପରି ମୂଳତଃ ସମୟ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *