ପ୍ରଥମେ ଜିମରେ ହେଲା ବନ୍ଧୁତା,ତା ପରେ ଲୁ-ଟି-ନେ-ଲେ ୨୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ହୀରା,ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ହୋଇଥିଲା ପ୍ଲାନିଂ ?

ଗୁଜୁରାଟର ଜଣେ ମହିଳା ବ୍ୟବସାୟୀ ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଠ-କେ-ଇକୁ ନେଇ କେସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି | ପୀଡିତା ମହିଳା ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ସହ ପ୍ରଥମେ ବନ୍ଧୁତା କରିଥିଲେ | ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ହୀରା କିଣିବାକୁ କହିଥିଲେ | ମହିଳା ବ୍ୟବସାୟୀ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ଭାବି ତାଙ୍କର ହୀରା ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଟଙ୍କା ଦେବା କଥା ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ମହିଳା ଶ-ତ୍ରୁ-ତା କରିଥିଲେ | ପୀ-ଡି-ତା ମହିଳା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସହିତ ୨୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠ-କେ-ଇ କରାଯାଇଛି | ସେହିପରି ସେ ଥା-ନା-ରେ କେସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ଉଚିତ | ତେବେ ପୋ-ଲି-ସ କେସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା |

ସୁରଟରେ ରହୁଥିବା ପୀଡିତା ମହିଳା ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଟନ୍ତି | ପୋ-ଲି-ସ ନିକଟରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରି ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ଜଣେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ଆହୁଜା ନାମକ ମହିଳା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା | ଜିମ ସମୟରେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ଆହୁଜା ପୀଡିତା ସୀମା ଦେବୀ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ହୀରା ଦରକାର | ସେହିପରି ସିଟିମେଡ ମେଗ ସରମନ-୨ରେ ରହୁଥିବା ସୀମା ଦେବୀ ଅଗ୍ରୱାଲ, ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ଆହୁଜାଙ୍କୁ ହୀରା ଦେବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ |

ରବୀନ୍ଦ୍ର କୌର ସୀମା ଦେବୀଙ୍କଠାରୁ ବାଣିଜ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ୨୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ହୀରା କିଣିଥିଲେ | ଦୁହିଁଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ଗଭୀର ବନ୍ଧୁତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତେଣୁ ସୀମା ଦେବୀ ଅଗ୍ରୱାଲ ହୀରା ବଦଳରେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌରଙ୍କଠାରୁ ମାତ୍ର ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହିଁ କ୍ୟାସ ରୂପରେ ନେଇଥିଲେ | ବାକି ଟଙ୍କା ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ଚେକ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ | ହୀରାର ଦେୟ ପାଇଁ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୌର ନଅଟି ଚେକ କାଟିଥିଲେ | ଯାହାର ସମୟ ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଦେୟ ହେଉଥିଲା |

ଯେତେବେଳେ ସୀମା ଦେବୀ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଚେକ ଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌରଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ହିଁ ନାହିଁ | ସୀମା ଦେବୀ ଯେତେବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌରଙ୍କଠାରୁ ହୀରା ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସୀମା ଦେବୀ ଠ-କେ-ଇ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିବା ଉଚିତ | କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ପୋ-ଲି-ସ ଏ ବାବଦରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିନଥିଲା | ପୋ-ଲି-ସ ମାମଲା ରୁଜୁ ନକରିବାରୁ ସୀମା ଦେବୀ କୋର୍ଟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ | ଯାହାପରେ କୋର୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି | କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ସିଆରପିସିର ଧାରା ୨୦୨ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି ଏବଂ କେ-ସ-ର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି |

ପୋ-ଲି-ସ-ର ସୂଚନାନୁସାରେ, ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ସୀମା ଦେବୀଙ୍କଠାରୁ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ପର୍କରେ ୨୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ହୀରା କିଣିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ମଇ ମାସ ୨୮ ତାରିଖ ୨୦୧୯ରେ ରବିନ୍ଦ୍ର କୌର ସୀମା ଦେବୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ କ୍ୟାସ ଦେଇ ୨୯ ଲକ୍ଷର ହୀରା କିଣିଥିଲେ | ତେବେ ପରେ ସୀମାଙ୍କୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ | ପୋ-ଲି-ସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *