ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏହି ଭାରତୀୟ ଟିମର କ୍ରିକେଟର, ୧ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଖାଇଲେ ପେଟପୁରା ଖାଇବା

ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଜନ ରୋଷେଇ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ରୋଷେଇ ଘରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ଖାଇବା ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ସ୍ପେସିଆଲ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ଗରିବ ଲୋକ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପେଟପୁରା ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ପରବିନ୍ଦର ଆୱାନା ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ସେ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ | ଏହାସହିତ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି |

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଏହି ରୋଷେଇ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ନ୍ୟୁ ଅଶୋକ ନଗରରେ ଅଛି | ଭାରତ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବା ପରବିନ୍ଦର ଆୱାନା ଏହି ଜନ ରୋଷେଇ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଏହି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ପରବିନ୍ଦର ପ୍ରଥମେ ଖାଇବା ଖାଇଲେ, ଏହା ପରେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ କହିଲେ | ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ବଡ଼ ଭାଇ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଆଶା ଜନ ରୋଷେଇ ନ୍ୟୁ ଅଶୋକ ନଗରରେ ଯିବାକୁ ପଡିଲା | ଜଣେ ଗରିବ ଲୋକକୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିବାର ଦେଖି ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ହେଲା | ମୋର ହୃଦୟର ଅନ୍ତରରୁ ବଡ ଭାଇଙ୍କୁ ବହୁତ ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ |

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଜନ ରସୋଇ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଗୋଟିଏ ନ୍ୟୁ ଅଶୋକ ନଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏବଂ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ | ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଫାଉଣ୍ଡେସନର ଏହି ଦୁଇ ଜନ ରସୋଈ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୨ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ |

ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଥମ ଜନ ରୋଷେଇ :-

ଗତ ବର୍ଷ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ପ୍ରଥମ ଜନ ରସୋଇ ‘ଏକ ଆଶା’ର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଏହା ଅଧୀନରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଥିଲା | ଏହି ରୋଷେଇକୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ରୋଷେଇ ଘରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ରଖାଯାଇଥିଲା | କରୋନା ମହାମାରୀ ଚାଲିଥିବା କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ପରଷିବା ପୂର୍ବରୁ ଜନ ରୋଷେଇକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସାନିଟାଈଜ କରାଯାଏ ଏବଂ ତା’ପରେ ହିଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖାଇବା ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଏକ ମାସ ଭିତରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୫, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜନ ରସୋଇରେ ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ୩୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଭୋଜନ ଦିଆଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *