କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ମୁସ୍କିଲ ,ଏସସି/ଏସଟି ଆକ୍ଟରେ କେ-ସ ହେଲା ପଞ୍ଜିକରଣ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ପୁରା ମାମଲା

କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଅନୁସୂଚିତ ସମାଜ ବି-ରୋ-ଧରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ମାମଲାରେ ଫସିଥିବାର ଜଣାପଡିଛି | ଏହାକୁ ନେଇ ହରିୟାଣାର ହାନସୀ ଥା-ନା ପୋ-ଲି-ସ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଏସସି-ଏସଟି ଆକ୍ଟ ଅଧୀନରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି |

ଦଳିତ ଅଧିକାର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ରଜତ କଲସନ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହାନସି ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦେଇ ତାଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜୁନ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୦ ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କ୍ରିକେଟର ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଅନୁସୂଚିତ ସମାଜ ଉପରେ ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ତଥା ଅପମାନଜନକ କମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ | ଏହା ଉପରେ ବହୁତ ହ-ଙ୍ଗା-ମା ହୋଇଥିଲା |

ଆଡଭୋକେଟ ରଜତ କଲସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତତ୍କାଳୀନ ଏସପି ଲୋକେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଦେଶର ଅନୁସୂଚିତ ସମାଜ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କମେଣ୍ଟ କରିବା ବିଷୟରେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି କମେଣ୍ଟକୁ ସାରା ଦେଶର ଅନୁସୂଚିତ ସମାଜର ଲୋକମାନେ ଦେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କମେଣ୍ଟ କେବଳ ତାଙ୍କର ନୁହେଁ, ବରଂ ସାରାଦେଶର ଦଳିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ହରିୟାଣାର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କଠାରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖା କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *