ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଚୋ-ରି, ବିଧାନସଭାରେ ଉଠାଇଲେ ପ୍ରସଙ୍ଗ,ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବିଧାନସଭାରେ ବସିଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ କରିବା ଏବଂ ବିଧାନସଭା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା, କିନ୍ତୁ ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ବିଧାନସଭାରେ ପରିବେଶ ସବୁବେଳେ ଗମ୍ଭୀର ରହିଥାଏ | ବେଳେବେଳେ ପରିବେଶକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ରଖିବାପାଇଁ ଅନେକଥର ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକଙ୍କ କମେଣ୍ଟସ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ |

ଶନିବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କ ଘର ଚୋ-ରି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା 

ବାସ୍ତବରେ, ବି-ରୋ-ଧୀ ଦଳର ଡେପୁଟି ନେତା ରାଜେନ୍ଦ୍ର ରାଠୋର ରାଜ୍ୟରେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧୀ ଏବଂ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରି ନିଜ କଥା ରଖୁଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରାଠୋର ହଠାତ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ସିଂ ଖାଚାରିଆୱାସଙ୍କ ଆଡକୁ ମୁହଁ କରି କହିଛନ୍ତି ଯାତାୟାତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କ ଘର ଚୋରି ହେବା ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ | ରାଠୋର ପୁଣି ଥରେ ଖାଚାରିଆୱାସଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ମାଉସୀ ଘର ଚୋ-ରି ହୋଇଛି ତ ? ତେବେ ରାଠୋରଙ୍କ ଏହି କଥାରେ ଖାଚାରିଆୱାସ ବେକ ହଲାଇଲେ | ଏହା ଉପରେ ଖୋଳତାଡ଼ କରି ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଶୋକ ନଗର ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏଫ-ଆଇ-ଆର ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ନଁହି କାଟଜୁଙ୍କ ଘର ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଥର ଚୋ-ରି ହୋଇଛି |

ରାଠୋର ଖାଚାରିଆୱାସଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ, କ’ଣ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମାଉସୀ ଆପଣଙ୍କ ମାଉସୀ ନୁହଁନ୍ତି ?

ନିଜ ଅନନ୍ୟ ଶୈଳୀରେ କଥା କହି ନଁହି କାଟଜୁଙ୍କ ଘର ଚୋରି ବିଷୟରେ କହିଥିବା ରାଜେନ୍ଦ୍ର ରାଠୋର ଖାଚାରିଆୱାସଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ, କ’ଣ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମାଉସୀ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ନୁହଁନ୍ତି ? ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନଁହି କାଟଜୁ ଏବଂ ନରେଶ କାଟଜୁଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିବା ଚୋରି ରିପୋର୍ଟ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହା ଉପରେ ଗୃହରେ ହସି ହସି ତ ରାଠୋର ନିଜ କଥାକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାନ୍ତି ଧାରୀୱାଲଙ୍କ ଆଡକୁ ମୁହଁ କରିଥିଲେ | ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଁ ତୁମର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି କଥାର ଅଭିଯୋଗ କରିବି ଯେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମାଉସୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ | ରାଠୋରଙ୍କ ଏହି ଧାରଣା ଉପରେ ସିପି ଯୋଶୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ ହସକୁ ବନ୍ଦ କରିପାରି ନଥିଲେ | ଯୋଶେ ରାଠୋରଙ୍କୁ ବାଧା ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କେଉଁ କଥାକୁ କେଉଁ ଆଡକୁ ନେଇଯାଉଛନ୍ତି ?

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *