୨୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହିଁ ଏହି ମହିଳା ହୋଇଗଲେ ୧୧ଟି ପିଲାର ମା, ଚାହୁଁଛନ୍ତି ୧୦୦ ପିଲାଙ୍କର ମାଆ ହେବା ପାଇଁ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ରୁଷରେ ରହୁଥିବା ୨୩ ବର୍ଷିୟ କ୍ରିଷ୍ଟିନା ଓଜଟର୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟିକେ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ୧୧ ପିଲାଙ୍କର ଲାଳନପାଳନ କରୁଛନ୍ତି | ତେବେ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ପାଗଳତା ଏଠାରେ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପିଲାମାନଙ୍କର ମା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ନ୍ୟୁଜଫ୍ଲାସ ମିଡିଆ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲି | ତାପରଠାରୁ ମୁଁ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ନାହିଁ ଏବଂ ସରୋଗେସୀ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାଧ୍ୟମରେ ଅନ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଲି | ଏହି ସବୁ ପିଲା ଆମ ଜେନେଟିକ୍ସ ହିଁ ଅଟନ୍ତି | ଆମେ ବହୁତ ପିଲାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ |

ଏହି ଅପରକ୍ଲାସ ଦମ୍ପତି ନିଜ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ୧୦୫ ପିଲା ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯାହାପରେ ତାଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲା, ତେବେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିନା ଏହି ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ” ଆମେ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମେ ୧୧ ରେ ଅଟକିବୁ ନାହିଁ |” ଆମେ ଫାଇନାଲ ନମ୍ବରକୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିନାହୁଁ | ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଯେ ସବୁ ଜିନିଷ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସମୟ ଥାଏ ଏବଂ ଆମେ ସେହି ହିସାବରେ ହିଁ ଜିନିଷକୁ ଭାବିବା ଉଚିତ |

ଏହି ପରିବାର ଜର୍ଜିଆର ବାତୁମିରେ ରୁହନ୍ତି | ଏହି ସହରରେ ସରୋଗେସି ବେଆଇନ ନୁହେଁ ଏବଂ ସରୋଗେଟ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେଗ୍ନେନ୍ସି ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ | ତେବେ ସରୋଗେସୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ପିଲା ଜନ୍ମ କରୁଥିବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୮ ହଜାର ୟୁରୋ ଅର୍ଥାତ ୭ ଲକ୍ଷ ତାଙ୍କ ଅଟେ |ଯଦି ଏହି ଫାମିଲି ୧୦୦ ପିଲା ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ସରୋଗେସୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ |

ଖ୍ରୀଷ୍ଟିନା କହିଛନ୍ତି ବାତୁମିରେ ଯେଉଁ କ୍ଲିନିକରେ ଆମେ ସରୋଗେସୀ ପାଇଁ ଯାନ୍ତି, ସେମାନେ ହିଁ ଆମ ପାଇଁ ସରୋଗେଟ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବାଛିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟାର ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କର ହୋଇଥାଏ | ଆମେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଏହି ସରୋଗେଟ ମହିଳାମାନଙ୍କଠାରେ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିନଥାଉ ଏବଂ ଆମର ସେମାନଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଡାଇରେକ୍ଟ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇ ନଥାଏ | ଏହାର ଦାୟିତ୍ୱ କ୍ଲିନିକର ହିଁ ହୋଇଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *