ମାଲିକଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ କିଣିଲେ କରୋନା ଭାଇରସ, ଡ୍ରିଙ୍କସରେ ମିଶାଇ ମା-ରି-ବା-କୁ ଚେଷ୍ଟା…ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ମାଲିକଙ୍କୁ ମା-ରି-ବା ପାଇଁ କରୋନା ଭାଇରସର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଭାଇରସ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ମାଲିକଙ୍କୁ ମା-ରି-ବା ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପ୍ଲାନରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ | ଏହି ଅଜବ ମାମଲା ତୁର୍କୀର ଅଟେ | ଏଥର ସାଉଥ ତୁର୍କୀର ଆଦାନାରେ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ମାଲିକଙ୍କୁ ଜୀବନରୁ ମା-ରି-ବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଡ୍ରିଂକ୍ସରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମିଶାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି କର୍ମଚାରୀକୁ ଲାଗିଥିଲା ଯେ ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ମାଲିକ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ମ-ରି-ଯି-ବେ | କିନ୍ତୁ ମାଲିକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା ଓ ସେ ବ-ଞ୍ଚି-ଗ-ଲେ | ସେହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଲିକ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ପରିବାର ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି |

ଆଡାନା ସହରର ଜଣେ କାର ଡିଲର ଇବ୍ରାହିମ ଉନଭର୍ଡି ପୋ-ଲି-ସ କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ ମା-ରି-ବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଇବ୍ରାହିମ ଉନଭର୍ଡି ଦେଇଥିବା ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଅନୁଯାୟୀ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣା ସମୟରେ ସେଠାରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀକୁ ଖୋଜିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ଦେଇ ଲାଳ କିଣିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଏହାକୁ ମାଲିକଙ୍କ ଡ୍ରିଙ୍କରେ ମିଶାଇ ପିଇବା ପାଇଁ ଦେଇଦେଲେ |

ଇବ୍ରାହିମ ତାଙ୍କ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ-ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏକ କାରକୁ 2 ଲକ୍ଷ 15 ହଜାର ଲିରା ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ 22 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ମିଳିଥିବା ଟଙ୍କା ଅଫିସରେ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଯେଉଁ ଲକରରେ ଏହି ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିଲା ତାହାର ଚାବି ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ସବୁ ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଇବ୍ରାହିମ ତାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ଫୋନ କଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଇବ୍ରାହିମଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଧ-ମ-କ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମା-ରି-ବା ପାଇଁ ଷ-ଡ଼-ଯ-ନ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ଇବ୍ରାହିମ ଉନଭର୍ଡିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ରୁଣ ଅଛି। ତେଣୁ ସେ ଟଙ୍କା ଦେବେ ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ଇବ୍ରାହିମ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଇ ଅଭି-ଯୋଗ କରିବା ଠିକ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଇବ୍ରାହିମ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗାଡ କରିବା ପାଇଁ କରୋନା ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କଠାରୁ ଲାଳ ଆଣିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 500 ଲିରା ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିଲା |

ଇବ୍ରାହିମ ଉନଭର୍ଡିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଆଲ୍ଲାଙ୍କ କାରଣରୁ ରୋଗରେ ପଡି ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, କେହି ଜଣେ ଜଣଙ୍କୁ ଜୀବନରୁ ମା-ରି-ଦେ-ବା ପାଇଁ ଏତେ ବଡ଼ ଷ-ଡ଼-ଯ-ନ୍ତ୍ର କରିବ, ସେ ଏ ବିଷୟରେ କେବେ ବି ଚିନ୍ତା କରିନଥିଲେ | ଇବ୍ରାହିମ ଉନଭର୍ଡିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଧ-ମ-କ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସେ କରୋନା ଭାଇରସ ଦ୍ଵାରା ନୁହେଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ମା-ରି-ଦେ-ବି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୀଡ଼ିତ ମାଲିକ ନିଜ ପରିବାରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ପୋ-ଲି-ସ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ବିରୋଧରେ ହ-ତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଧାରାରେ ମା-ମ-ଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ତେବେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ଜଣକ ଏବେ ବି ଫେରାର ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *