ବରର ହାତ ଦେଖି କନ୍ୟାର ମନ ବଦଳିଲା, ବିବାହ ପରେ ତୁରନ୍ତ ନେଲା ଛା-ଡପ-ତ୍ର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ବିବାହ ଏକ ବହୁତ ବଡ ଇଭେଣ୍ଟ ହୋଇଥାଏ | ଏହାକୁ ସଫଳ କରିବାକୁ ହେଲେ ଏଥିରେ ପୁଅଝିଅଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ଯଦି ଏପରି ନହୁଏ, ତେବେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବଂ ସାରା ସମାଜରେ ଅପମାନିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ବକ୍ସରର ଇଟାଡିର କୁକୁଢାରେ ରହୁଥିବା ବରକୁ ହିଁ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ |

ଏହି ବର ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇ ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ବରଯାତ୍ରୀ କୁକୁଢାରୁ ଗାଜିପୁରର କାସିମାବାଦକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ଏଠାରେ ବରର ହାତରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଥିବା କାରଣରୁ ବୋହୂ ବରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଉଭୟ ପକ୍ଷ ବୋହୂକୁ ବୁଝାଇବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭ ହୋଇନଥିଲା। ବୋହୂ ବର ସହିତ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ। ତା’ପରେ ବିବାହ ରୀତିନୀତିର କିଛି ମିନିଟ ପରେ ହିଁ ଛାଡପତ୍ର ରୀତିନୀତି ହୋଇଥିଲା |

Google

କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ବରର ହାତରେ ଜନ୍ମରୁ ହିଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହି ହାତ ହିଁ ତାଙ୍କ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବାର କାରଣ ହୋଇଗଲା | ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତ ସବୁକିଛି ଠିକଠାକ ଚାଲିଥିଲା । ଝିଅ ଘର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲରେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ​​| ବିବାହ ରୀତିନୀତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସ୍ୱୀକାରୋକ୍ତି ସମାରୋହ ନାମରେ ବୋହୂ ଜିଦ ଧରିଥିଲେ। ସେ ବରକୁ ସ୍ୱାମୀ ଭାବରେ ସ୍ଵୀକାର କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ।

କନ୍ୟାଠାରୁ ଏହା ଶୁଣି ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ସମସ୍ତେ ବୋହୂକୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ | କିନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ସେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ, ଉଭୟଙ୍କର ଛା-ଡ-ପ-ତ୍ର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ବର ବୋହୂ ବିନା ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ।

ବରର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଲୋକଙ୍କୁ ଜାଣିଥିବା ବ୍ଯକ୍ତି ବିବାହର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ଆମେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବରର ହାତ ବିଷୟରେ କହିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ସେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷକୁ ଏହି କଥା ଜଣାଇ ନଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବିବାହ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ବୋହୂ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ବର ଅକ୍ଷମ, ସେ କୁବୁଲନାମା ସମାରୋହରେ ବିବାହ ନକରିବାକୁ ଜିଦ ଧରି ରହିଲେ।

Google

ଏହି ପୁରା ମା-ମ-ଲା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଖଦାୟକ ଅଟେ | ତେଣୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୁଅଝିଅଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟ ପଚାରିବା ଉଚିତ | ଆଜି ବି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପୁଅଝିଅକୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ନ ମିଶାଇ ହିଁ ବିବାହ କରାଯାଉଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ବିବାହ ପରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇପାରେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *