ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ଅବତାର ହେଉଛି ଏହି ସାପ, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଲାଗିଛି ଭିଡ,ଫଟୋରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଅଦ୍ଭୁତ ଦୃଶ୍ୟ

ଭାରତ ଆଜି ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଡକୁ ବଢିଚାଲିଛି, କିନ୍ତୁ ଦେଶର କିଛି ଅଂଶ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ରହିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରର ଏହି ଘଟଣାକୁ ହିଁ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ | ଏଠାରେ ଏକ ସାପକୁ ଲୋକମାନେ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ମାନି ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି | ଦାବି କରାଯାଉଛି ଯେ ସାପ ପ୍ରତିଦିନ ବିଲରୁ ତିନି ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥାଏ, ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ପୁଣିଥରେ ବିଲରେ ପଶି ଯାଇଥାଏ |

ଏହି କାହାଣୀ ଆଖପାଖ ଗାଁରେ ଯେପରି ବ୍ୟାପିଗଲା, ଲୋକମାନେ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ସାପକୁ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ସାପର ଏକ ଝଲକ ପାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭିଡ଼ ଜମାଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଘଟଣା ସହ ଜଡିତ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଚାଲିଛି |

ଏହି ପୁରା ମାମଲା ନୁୱାନ ବ୍ଲକର ସାତୋଏବତି ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ସାତୋଟି ଏବତି ପାୱାର ଗ୍ରୀଡର ଠିକ ସାମ୍ନାର ରାସ୍ତା କଡର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏଠାରେ ସାପ ମାଟି ଭିତରେ ଏକ ବଡ଼ ବିଲ ତିଆରି କରି ରଖିଛି | ଏହି ସାପ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଟା ସମୟରେ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥାଏ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥାଏ |

ସାପର ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସାପକୁ ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା କରିଥାନ୍ତି, ତାକୁ କ୍ଷୀର ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସାପଟି ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ପ୍ରତିଦିନ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଛି | ଏହି ନାଗ ଦେବତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରିକୁ କୌଣସି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ନାହିଁ |

ଲୋକମାନେ ସାପ ଆସିବା ପରେ ତା ଆଗରେ ଧୂପ ଦୀପ ଲଗାଇଥାନ୍ତି | ସେହିପରି ମହିଳାମାନେ ସାପର ବିଲ ବାହାରେ ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଅନେକ ଲୋକ ସାପକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଣାମ କରୁଛନ୍ତି | ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ ସାପର ଫେଣା ଉପରେ କ୍ଷୀର ଢାଳୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି |

ଏହି ଚମତ୍କାର ଘଟଣାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ୫୦ ରୁ ୬୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରୁ ଦର୍ଶନ କରିବାପାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଆଖପାଖରେ ଏକ ପ୍ରକାରର ମେଳା ପରି ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ଏହି ଘଟଣାର ଚର୍ଚ୍ଚା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି |

ଏହାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଦୁଇଟି ଗୋଷ୍ଠିରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି | ଗୋଟିଏ ପକ୍ଷ କହିଛି ଯେ ଏହିପରି ସାପକୁ ପୂଜା ପାଠ କଲେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନଥାଏ | ତେବେ ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷ କହିଛି ଯେ ସାପକୁ ଏହିପରି ଭାବେ ହଇରାଣ କରିବା ଠିକ କଥା ନୁହେଁ | ଯଦି ସାପ ଭୁଲରେ ବି କାହାକୁ ଦଂଶି ଦିଏ, ତେବେ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *