ପିଲାକୁ ସଂସ୍କାରି ନ କରିଲେ ମା-ବାପାଙ୍କୁ ମିଳିବ ଏହି ଦ-ଣ୍ଡ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଉତ୍ପାଦ, ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ସୂଚନାଗୁଡିକୁ ହାସଲ କରାଯାଉଛି | ଉତ୍ତର କୋରିଆର ନେତା କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି ସୂଚନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି | ଗତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ଚିନ୍ତାଧାରା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଣୟନ କରିଥିଲେ |

ଏଥିରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ପୁସ୍ତକ ପଢିବା ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ଉପରେ ୧୫ ବର୍ଷର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଭାଷାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବ ଉପରେ ୨ ବର୍ଷର ଜେ-ଲ ଦ-ଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏଭଳି ବାପା-ମାଙ୍କ ଉପରେ ୧୧୧ ରୁ ୨୨୨ ଡଲାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜୋରିମାନା କରାଯିବ, ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସଂସ୍କାରି କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବେ | ନୂତନ ଆଇନରେ ବିଦେଶୀ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କିମ୍ବା ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିୟମ ରହିଛି |

ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଭୟ :-

ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଚିନ୍ତା ନିଜସ୍ୱ କାରଣ ରହିଛି | ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ୨୦୦ ପଳାତକଙ୍କର ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ବିଦେଶୀ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖୁଥିଲେ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ନାଟକ ‘କ୍ରାସ ଲଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅନ ୟୁ’ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟ | ଯେଉଁଥିରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଜୀବନର ଜୀବନ୍ତ ଚିତ୍ର ରହିଛି | ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଯେ ଏଥିରେ କିମଙ୍କ ପ୍ରତିଛବିକୁ ଖରାପ କରାଯାଉଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *