ସ୍ତ୍ରୀ କୁ କାନାଡ଼ାରେ ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା,୩୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ସ୍ତ୍ରୀ ଫେରାର,ନଜର ପକାନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା ଉପରେ

ପଞ୍ଜାବରେ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପଢିବା ପାଇଁ କାନାଡା ପଠାଇଲେ, କିନ୍ତୁ କାନାଡା ଯାଇ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭୁଲିଗଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଧମକ ଦେବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ | ବିବାହ ନାମରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତାରଣା ଏବଂ ଠକେଇର ଏହି ମାମଲା ପଞ୍ଜାବର ମୋଗାର ଅଟେ | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିବାହ ପରେ ତୁରନ୍ତ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢିବା ପାଇଁ କାନାଡା ପଠାଇଥିଲେ | ସ୍ୱାମୀ କାନାଡା ଯିବାର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୩୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସ୍ତ୍ରୀ କାନାଡାରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀ ବୋଲି ମାନିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦେଲେ |

ପୀଡିତ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କେହି ବି ସାହାଯ୍ୟ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭୁଲିଯିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଯାହା ପରେ ପୀଡିତ ସ୍ୱାମୀ ପୋଲିସର ସାହାଯ୍ୟ ନେଲେ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ବିରୋଧରେ କେସ କରିଥିଲେ | ପୋଲିସ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ପ୍ରତାରଣା ଓ ଠକେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି | ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ, ଶ୍ୱଶୁର, ଶାଶୁ, ବୋହୂର ମାମୁଁ ଓ ମାଇଁ ଏବଂ ବୋହୂର ମାମୁଁ ଝିଅ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ପୀଡିତ ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ଅଟେ |

Google

ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରି ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌର ଅଟେ | ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌର IELTS ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ କରିଥିଲେ | ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥିର କରି ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ପଢିବା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଯଦି ସେ ହରଜଶନପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ବିଦେଶ ଯାଇପାରିବେ | ତାଙ୍କୁ କେବଳ ପାଠପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କ ପରିବାରର ଏହି ସର୍ତ୍ତ ମାନିନେଲେ ଏବଂ ସେ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବିବାହ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହରଜଶନପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବିଦେଶ ପଠାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ ଏବଂ କାନାଡା ପଠାଇବା ପାଇଁ ୩୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କଲେ |

ବିବାହର ତିନି ଦିନ ପରେ ହିଁ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌର କାନାଡା ଚାଲିଗଲେ | କାନାଡା ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌର କଥା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ସେ କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କାନାଡାକୁ ଡାକିବେ | କିନ୍ତୁ କାନାଡା ଯିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ହରଜଶନପ୍ରୀତଙ୍କ ମନୋଭାବ ବଦଳିଗଲା, ସେ ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଫୋନ କଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀ ବୋଲି ମାନିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହାସହିତ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଯଦି ସେ ତାଙ୍କୁ ଏହିପରି ଫୋନ କରିଚାଲିବେ, ତେବେ ସେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଦେବେ |

ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାନାଡା ଯିବାର ପ୍ରାୟ ୧୦ ଦିନ ପରେ ସେ ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ତୁମର ସ୍ତ୍ରୀ ନୁହେଁ | ପୁଣିଥରେ କଲ କଲେ କେସ କରିଦେବି | ଏହା ପରେ ପୀଡିତ ମୋଗାର ବଧନିକଳା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖ ୨୦୨୦ ରେ କେସ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲା |

Google

ସେହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଇ ପୋଲିସ ପୀଡିତ ଯୁବକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି | କେସ ରୁଜୁ କରିବାକୁ ପୋଲିସକୁ ୧୧ ମାସ ସମୟ ଲାଗିଛି | ଡେରିରେ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜୀକରଣ ହେତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାରତରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଖୁବଶୀଘ୍ର ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବ | ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସର ଯାଞ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରୀତମ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୁଧିଆନାର ବାସିନ୍ଦା ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କ ବିବାହ ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ସହିତ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୮ ରେ ହୋଇଥିଲା | ହରଜଶନପ୍ରୀତ କୌର ଆଇଲେଟ୍ସଙ୍କୁ କାନାଡା ପଠାଇବା ପାଇଁ ଦେବିନ୍ଦର ସିଂହ ୩୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *