ବାଞ୍ଝ ମହିଳା ଚୋ-ରି କଲା ୬ ମାସର ଶିଶୁ, ଆଉ ଶାଶୁକୁ କହିଲା – ଏଇ ନିଅ ତୁମ ନାତିକୁ,ତା ପରେ ..ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଜଣେ ମା ତା’ର ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ନିଜ ଜୀବନଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଶିଶୁଟି ଚୋରି ହୁଏ, ତେବେ ସେହି ମା’ର କଲିଜା ବାହାରିକୁ ଆସିଯାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏପରି କିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସାଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା | ଏଠାରେ ଗତ ସୋମବାର ରବିନୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଦେହ ଖରାପ ହେବା ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ସହ ଆସିଥିଲେ |

ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖରେ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିଜର ୬ ମାସର ପୁଅକୁ ୮ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ | ୮ ବର୍ଷର ଭଉଣୀ ନିଜ ସାନଭାଇକୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବୁଲିବାକୁ ଲାଗିଲା | ଏଠାରେ ତାକୁ ଜଣେ ମହିଳା ମିଳିଲେ, ଯିଏକି ବିସ୍କୁଟ ପାଇଁ ଝିଅକୁ ୨୦ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲା |

ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ତାଙ୍କ ନବଜାତ ଭାଇକୁ ଝିଅଠାରୁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାକୁ ଦୋକାନକୁ ବିସ୍କୁଟ ଆଣିବାକୁ ପଠାଇଲେ | ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି ବିସ୍କୁଟ ଆଣିଲା, ସେତେବେଳେ ତାର ୬ ମାସର ଭାଇ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଦୁହେଁ ନଥିଲେ |

ସୂଚନା ଜାଣିବା ମାତ୍ରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଯେଉଁଠାରେ ଜେରୁଭାକେଡାର ପାଲିତୋଡା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଶିଶୁର ପିତା ମନୋଜ ଅହିରବାର ପୁଅ ନିଖୋଜ ହେବାର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ଟିଆଇ ଉପମା ସିଂହ, ଏସପି ବିକ୍ରମ ସିଂ କୁଶୱା ଏବଂ ସିଏସପି ପ୍ରଜାପତି ମିଶି ଶିଶୁଟିକୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ |

ସର୍ବପ୍ରଥମେ ହସ୍ପିଟାଲର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଦେଖାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାହା ଖରାପ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ କିଛି କାମ ହୋଇନଥିଲା | ଏହା ପରେ ପୁରା ଜିଲ୍ଲାରେ ସବୁ ଗ୍ରାମରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅଭିଯାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଫଳାଫଳ ଏହା ହେଲା ଯେ ମାତ୍ର ୭ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ପୋ-ଲି-ସ ଶିଶୁଟିକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲା |

ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଟିଆଇ ଉପମା ସିଂ ଶିଶୁଟିକୁ ନେଇ ପରିବାର ପାଖକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଆଖି ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଗଲା | ପୁରା ଗାଁ ପୋ-ଲି-ସ-ର ଏହି ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ତାଳି ବଜାଇ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଇଥିଲେ | ମା ରବିନୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମ୍ୟାଡାମ ଆପଣ ମୋର ନିଶ୍ୱାସ ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ମୋତେ ତ ଲାଗୁଥିଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ ପୁଅ ଆଉ ମିଳିବ ନାହିଁ, ଜଣାନାହିଁ ସେ ଠିକ ଅବସ୍ଥାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବ କି ନାହିଁ |’

ସେହିପରି ଯେତେବେଳେ ଚୋର ମହିଳାଙ୍କୁ ପିଲା ଚୋରି କରିବାର କାରଣ ପଚରାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ ମୁଁ ୬ ବର୍ଷ ଧରି ମା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଆସୁଛି, କିନ୍ତୁ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲି ନାହିଁ | ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ପ୍ରାୟତଃ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପିଲାଟିକୁ ଦେଖିଲି, ସେତେବେଳେ ମୋର ଭାଗ୍ୟ ଆ-ଘା-ତ ଲାଗିଥିଲା | ମୁଁ ଝିଅକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ଶିଶୁଟିକୁ ଚୋରି କଲି | ପରେ ମୋ ଶାଶୁଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ଏଇ ନିଅ ଆପଣଙ୍କ ନାତି | ମୋର ଡେଲିଭରି ଆଜି ହିଁ ହୋଇଛି |’

ତେବେ ଶାଶୁକୁ ବୋହୂର କଥାରେ ସନ୍ଦେହ ହେଲା | ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥା ବିଶ୍ୱାସ ହେଲାନାହିଁ ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ଗର୍ଭବତୀ ନହୋଇ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କିପରି ମାଆ ହୋଇଗଲେ | ଶୀଘ୍ର ଏହି କଥା ଗାଁରେ ବ୍ୟାପିଗଲା ଏବଂ କେହି ଜଣେ ଏହାର ସୂଚନା ସ୍ଥାନୀୟ ପୋ-ଲି-ସକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ | ବାସ ଏହିପରି ପୋଲିସ ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *