ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଲେ ଘର, କିନ୍ତୁ ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିନିଷ,’ଭଣ୍ଡାର’ରୁ ମିଳିଲା ଡାୟମଣ୍ଡ ରିଂ ଏବଂ ବହୁତ କିଛି,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

କାନାଡାର ଏକ ପୁରୁଣା ଦୋକାନର ମାଲିକ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଣାଯାଇଥିବା ଘରର ସାମଗ୍ରୀରେ ଡିଜାଇନର ପୋଷାକ, ବିରଳ ମୁଦ୍ରା, ସୁନା ଏବଂ ହୀରା ମୁଦି ସହିତ ବ୍ୟାଗ, ଟଙ୍କା ଏବଂ ରୂପାର ଡଲାରରେ ଭର୍ତ୍ତି ପର୍ସ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ରହିଥିଲା | ଆଲେକ୍ସ ଆର୍ଚବୋଲ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ବଡ ପିଆନୋ ଥିଲା, ଯିଏକି ତାଙ୍କୁ ବେଟେ-ଜୋନ ରାସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ମନାଇ ନେଇଥିଲେ | ପୁରୁଣା ଡିଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏହି କଥା ଜଣାନଥିଲା ଯେ ତା’ଭିତରେ ଭଣ୍ଡାର ମିଳିବ |

ଏଡମର୍ଟନଙ୍କ ଦୋକାନ କ୍ୟୁରିଓସିଟି ଇଙ୍କର ମାଲିକ ମିଷ୍ଟର ଆର୍ଚବୋଲ୍ଡ ସ୍ୱର୍ଗତ ସଙ୍ଗୀତ ଶିକ୍ଷକ, ବେଟେ-ଜୋନ ଆରଏସିର ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦,୦୦୦ ଡଲାରରେ କିଣିଥିଲେ | ନିଜ ଷ୍ଟୋର ପାଇଁ ଆର୍ଚବୋଲ୍ଡ ନିୟମିତ ଭାବରେ ପୁରୁଣା ଘରର ସାମଗ୍ରୀକୁ କିଣିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଆବିଷ୍କାରଗୁଡିକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି |

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ପିୟାନୋ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷକୁ ଦେଖି ମୁଁ ଘରକୁ ୧୦,୦୦୦ ଡଲାରରେ କିଣିଥିଲି | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଭିତରେ ପହଞ୍ଚିଲି, ସେତେବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି | ଏପରି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ମୁଁ ଆଶା କରି ନ ଥିଲି |

ଆର୍କବୋଲ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସଙ୍ଗୀତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଜାଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କେବେ ବି ତାଙ୍କ ଘର ଭିତରେ ନଥିଲେ | ଘରର ଚାବି ପାଇବା ପରେ ସେ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ ଏହା ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭଣ୍ଡାରରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା |

ସେ ଉବ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ‘ଘରେ ବହୁତ ଜିନିଷ ଜମା ହୋଇ ରହିଥିଲା | ମୋତେ ଜଣାନଥିଲା ଯେ ମୁଁ ଯେଉଁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲି, ସେ ଜଣେ କୋଟିପତି ଥିଲେ | ସେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଘରର ଜିନିଷ ମାଧ୍ୟମରେ ଯିବାକୁ ନିଜ ଯାତ୍ରାର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ :-

ସବୁଠାରୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଆବିଷ୍କାର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଥିଲା ଏକ ଗଦା ତଳେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଏକ ରୂପାର ପଟି | ଆର୍ଚବୋଲ୍ଡ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମକୁ ଏକ ପୋଷାକରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ର୍ୟାକ ମଧ୍ୟ ମିଳିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସିଲଭର ଡ଼ଲାରର ଭାର, ୧୯୨୦ ଦଶକର ଟଙ୍କା ଏବଂ କେତେକ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟ୍ରଙ୍କେଟ ଥିଲା |

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ସହରୀ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପରି କାହାଣୀ ଅଟେ ଏବଂ ମୁଁ ସେଠାକୁ ଗଲି ଏବଂ ଏହାର ଅଂଶ ହୋଇଗଲି |’ ପୁରୁଣା ଡିଲର ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୪୦୦,୦୦୦ ଡଲାର (ପ୍ରାୟ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା) ର ଧନ ମିଳିଲା |

ସେ କୁହନ୍ତି, ‘ଆମେ ଘରର ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ପାଇଁ ୧୦,୦୦୦ ଡଲାର ବିନିଯୋଗ କରିଛୁ ଏବଂ ଆମେ ୪୦୦,୦୦୦ ଡଲାର ବିକ୍ରି କରିଛୁ | କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଭଣ୍ଡାରର ତିନି ନିଲାମ ପରେ କୁହାଯାଇଛି … ଏହା ମୁଁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିନିଯୋଗ କରିଛି |

ଗ୍ରାଣ୍ଡ ପିଆନୋ, ଯାହା ଆରମ୍ଭରେ ତାକୁ କିଣିବାକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା, ​​ତାହା ଆର୍ଚବୋଲ୍ଡ ନିଜ ପାଇଁ ରଖିଛନ୍ତି – ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ କାଫେରେ ରଖିବେ, ଯାହାକୁ ସେ ଖୋଲିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *