ଏୟାରଟେଲ 5G ସେବାର ରୋଡମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା, ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ଏହି ସହରଗୁଡ଼ିକରେ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ

ଦେଶରେ 5G ସେବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏୟାରଟେଲ ନିଜର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି | ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମ 5G ସେବା ଟେଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଏୟାରଟେଲ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଦେଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଏହି ନିଷ୍ପତିକୁ ଲଞ୍ଚ କରିବାର ରୋଡମ୍ୟାପ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଦେଇଛି |

ବଡ ସହରଗୁଡ଼ିକରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ :-

ଟେକ ସାଇଟ ଟେଲିକମଟଲ ଅନୁସାରେ ଏୟାରଟେଲର ସିଇଓ ଗୋପାଳ ଭିଟାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ 5G ସେବାର ଆରମ୍ଭ ପ୍ରଥମେ ବଡ ସହରରୁ ହେବ | ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ 5G ସେବାକୁ ସାରା ଭାରତରେ ଏକାବେଳେ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ ନାହିଁ | ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଏହି ସେବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇପାରିବ |

Future-Proof ର ପାଖରେ ନେଟୱାର୍କ ଅଛି :-

ଏୟାରଟେଲ କହିଛି ଯେ ଏୟାରଟେଲର ମୋବାଇଲ ବ୍ରାଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର ଫ୍ୟୁଚର-ପ୍ରୁଫ ଅଟେ | ଏହି ନୂତନ 5G ସେବାକୁ ତୁରନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ | କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏୟାରଟେଲ ଦେଶରେ 5G ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି |ଏୟାରଟେଲର 5G ସେବା କିପରି ଅଟେ ?

କମ୍ପାନୀର 5G ସେବା 4G ଅପେକ୍ଷା ୧୦ ଗୁଣ ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ହେବ | କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଟେଷ୍ଟ କରିଛି ଏବଂ ଦାବି କରିଛି ଯେ 5G ନେଟୱାର୍କରେ ଗୋଟିଏ ଫୁଲ ଲ୍ୟାଂଥ ଫିଲ୍ମକୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇପାରିବ |

Google

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ କମରସିଆଲ ହୋଇସାରିଛି :-

କମ୍ପାନୀର ସିଇଓ ତଥା ଏମଡି ଗୋପାଳ ବିଠଲ ଏୟାରଟେଲ 5G ରେଡି ନେଟୱାର୍କ ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଏୟାରଟେଲ 5G ସେବାକୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ କମରସିଆଲ ଲାଇଭ କରାଯାଇଛି | କମ୍ପାନୀର ସିଇଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ ସହିତ ହିଁ ଏୟାରଟେଲ 5G ସର୍ଭିସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇପାରିବ |

3GB ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡରେ ଗତି ହେବ :-

ଏୟାରଟେଲ 5G ସେବାରେ 3Gbps ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଉନଲୋଡ ସ୍ପିଡ ମିଳିପାରିବ | କମ୍ପାନୀ ନିଜର 5G ସେବା ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ ପରେ ତୁରନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବ | ଏୟାରଟେଲର 5G ସେବା ରେଡିଓ, କୋର ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ସବୁ ଡୋମେନ ପାଇଁ କମଫଟେବୁଲ ହେବ | କମ୍ପାନୀ ନିଜର 5G ସର୍ଭିସର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଜାରି କରିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *