BBL 2020-21: ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଖେଳାଳି ହଠାତ ଖୋଲିଲେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ,ସମସ୍ତେ ହୋଇଗଲେ ଚକିତ,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

କ୍ରିସ ଲିନର କ୍ୟାପଟେନ ବ୍ରିସବେନ ହିଟ ନକଆଉଟ ମ୍ୟାଚରେ ସିଡନୀ ଥଣ୍ଡରକୁ ୭ ୱିକେଟରେ ହରାଇ ବିଗ ବେଶ ଲିଗ (BBL 2020-21)ର ୧୦ ତମ ସଂସ୍କରଣର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ନିଜ ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଛି | ସିଡନୀ ଥଣ୍ଡର ଦ୍ୱାରା ରଖାଯାଇଥିବା ୧୫୯ ରନ‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ବ୍ରିସବେନ‌ ହିଟ ୫ ବଲ ବାକି ରହି ୩ ୱିକେଟର କ୍ଷତି ଉପରେ ୧୬୨ ରନ କରିଛନ୍ତି |

ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ସିଡନୀ ଥଣ୍ଡର ଟିମ ତରଫରୁ ଓପନିଂ ପାଇଁ କ୍ରିଜକୁ ଆସିଥିବା ଉସମାନ ଖ୍ୱାଜା ମ୍ୟାଚ ମଝିରେ ପଡ଼ିଆରେ ଏପରି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିଥିଲେ, ଯାହା କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଗଲା | ବାସ୍ତବରେ, ଖ୍ୱାଜା ଅଚାନକ ନିଜ ଟ୍ରାଉଜର ଖୋଲିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଏବଂ ସମୀକ୍ଷକମାନେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

୯ତମ ଓଭରର ଅଟେ ଏହି ଘଟଣା :-

ମ୍ୟାଚ‌ର ୯ତମ ଓଭରର ଆରମ୍ଭରେ ଖ୍ୱାଜା ନିଜର ପ୍ୟାଡ, ଶୂଯ ଏବଂ ଟ୍ରାଉଜର ଖୋଲି ଅଣ୍ଡରଗାର୍ଡ ଠିକ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଏଥିପାଇଁ ଖେଳକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଲା | ସେହି ସମୟରେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଖ୍ୱାଜା ୨୫ ବଲରେ ୨୬ ରନ କରି ଖେଳୁଥିଲେ | ଖ୍ୱାଜା ଏହି ସମୟରେ ନିଜ ଲୋୟର ଏବଡମେନ ଗାର୍ଡକୁ ବଦଳାଇଲେ |

‘କଣ ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଏପରି ଦେଖିଛନ୍ତି ?’

୩୪ ବର୍ଷିୟ ଖ୍ୱାଜାଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୭ କ୍ରିକେଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ନିଜ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଅପଲୋଡ କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘କଣ ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଏପରି ଦେଖିଛନ୍ତି, ଓସମାନ ଖ୍ୱାଜା ପଡିଆରେ ହିଁ ସବୁକିଛି ବଦଳାଉଛନ୍ତି |

୨୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହେଲେ ଖ୍ୱାଜା :-

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ କାଲମ ଫର୍ଗୁସନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କ୍ୟାପଟେନ ସିଡନୀ ଥଣ୍ଡର ଟିମର ସାମ ବିଲିଙ୍ଗସ ଏବଂ ବେନ କଟିଙ୍ଗ ୩୪–୩୪ ରନ କରିଥିଲେ | ଖ୍ୱାଜା ୩୦ ବଲରେ ୨୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ | ବ୍ରିସବେନ ତରଫରୁ ସାମ ହେଜଲେ ୪୯ ବଲରେ ସର୍ବାଧିକ ଅପରାଜିତ ୭୪ ରନ କରିଥିଲେ | ଜିମି ପିୟର୍ସନ ୨୪ ବଲରେ ୪୩ ରନ କରି ଜିତିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *