ସମୁଦ୍ରକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି କଲେ ବିବାହ : ସମୁଦ୍ରର ୬୦ ଫୁଟ ତଳକୁ ଯାଇ ବର-କନିଆଁ ପୁରା କଲେ ବିବାହର ସବୁ ରୀତିନୀତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ଭାରତରେ ବିବାହ ଉପରେ ମନ ଖୁସିରେ ସମସ୍ତେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଥାନ୍ତି | କାରଣ ସବୁ ଦମ୍ପତି ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ମରଣୀୟ ହେଉ | କିଛି ବିବାହରେ ବର-କନିଆଁ ବୁଲେଟରେ ବସି ଆସିଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେକ ମହଙ୍ଗା କାରରେ ଆସିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଏପରି ଏକ ବିବାହ ହୋଇଛି, ଯାହାର ଚର୍ଚ୍ଚା ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କରିବେ | ବାସ୍ତବରେ ଏକ ଦମ୍ପତି ସମୁଦ୍ରକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଅର୍ଥାତ, ଉଭୟ ସମୁଦ୍ରର ଗଭୀର ଜଳ ୬୦ ଫୁଟ ଭିତରକୁ ଗଲେ, ତା’ପରେ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ | ସାତଥର ବୁଲିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୪୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଣି ଭିତରେ ରହିଥିଲେ |

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୀତିନୀତି ସହିତ ହେଲା ବିବାହ :-

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇଟି ଇଞ୍ଜିନିୟର ବି.ଚିନ୍ନାଦୁରାଇ ଏବଂ ଏସ. ଶ୍ଵେତା ସୋମବାର ଦିନ ଚେନ୍ନାଇର ନୀଳକରଇ ସମୁଦ୍ର ତଟରେ ଏକ ହୋଇଗଲେ | ସେମାନେ ପଣ୍ଡିତ କହିଥିବା ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ୭ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ସମୁଦ୍ରରେ ତଳେ ବୁଡ଼ ପକାଇଲେ | ଦୁହେଁ ପାରମ୍ପରିକ ବିଧିକୁ ମାନିଥିଲେ | ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ, ମୁଦି ବଦଳାଇଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ବର କନିଆଁକୁ ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର ପିନ୍ଧାଇ ସାତଥର ବୁଲି ରୀତିନୀତି ପାଳନ କରିଥିଲେ |

Google

ଆରମ୍ଭରେ ବୋହୁକୁ ଲାଗୁଥିଲା ଡର :-

ବୋହୁ କୋୟମ୍ବଟୁର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ବର ତିରୁବନ୍ନମଲାଈ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବରର ପରିବାର ପାଣି ଭିତରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ଶ୍ଵେତା ଡରିଯାଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ କିନ୍ତୁ ସେ ମତେ ବୁଝାଇ ମନାଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ଵିମିଙ୍ଗ ପୁଲରେ ଟ୍ରେନିଂ ଏବଂ କିଛି ଦିନ ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଙ୍ଗ ଶିଖିବା ପରେ ବହୁତ କଂଫିଡେଣ୍ଟରେ ଥିଲି | ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଥମଥର ମୁଁ ସମୁଦ୍ରର ଗଭୀର ଜଳରେ ପ୍ରବେଶ କଲି ସେତେବେଳେ ମୁଁ ମୋ ଆଖପାଖରେ ମାଛମାନଙ୍କୁ ଦେଖିଲି, ଯାହା ଏକ ଚମତ୍କାର ଅନୁଭବ ଥିଲା |’

୧୨ ବର୍ଷଠାରୁ କରୁଥିଲେ ଡାଇଭିଙ୍ଗ :-

ବର କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ପିଲାଦିନରୁ ହିଁ ସ୍ଵିମିଙ୍ଗକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, ଯାହାକି ଏକ ଲାଇସେନ୍ସପ୍ରାପ୍ତ ସ୍କୁବାଡିଭର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ସେ କୁହନ୍ତି, ‘ମୁଁ ୧୨ ବର୍ଷଠାରୁ ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଂ କରିଆସୁଛି | ଆମେ ପାଣି ତଳେ ୪୫ ମିନିଟ ବିତାଇଲୁ | ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ପ୍ରପୋଜ କଲି | ତା’ପରେ ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇଲୁ, ଶାଢ଼ୀକୁ ବାନ୍ଧି ସାତ ଥର ବୁଲିଥିଲୁ | ଆମେ ନିଜ ବିବାହ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମହାସାଗର ଏବଂ ଜଳକୁ ସଫା ଏବଂ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ରଖିବାକୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛୁ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *