ଇଏ କି ମାନବିକତା : ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେବାରୁ ଶାଶୂଘର ଲୋକେ ବୋହୂକୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଛାଡି ଚାଲି-ଗଲେ ,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

ସରକାର ହେଉ କିମ୍ବା ସମାଜ ହେଉ, ସମସ୍ତେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ହାଇଟେକ ଯୁଗରେ ଝିଅ ପୁଅଠାରୁ କୌଣସି ଗୁଣରେ ମଧ୍ୟ କମ ନୁହେଁ | ସ୍ଲୋଗାନ ଦିଆଯାଉଛି ଯେ ‘ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ’, କିନ୍ତୁ ସହାରନପୁରର ଦେଓଵନ୍ଦ ଅଞ୍ଚଳର ଗ୍ରାମ ଭନେଡାରେ ରହୁଥିବା ଏକ ପରିବାରର ମାନସି-କତା ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହାକି କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନିଜ ଝିଅ ପ୍ରତି ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ | ଏହି ପରିବାର ନିଜ ବୋହୁକୁ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପି-ଟାଲରେ ଏହି ଆସ ନେଇ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଏକ ପୁତ୍ର ଜନ୍ମ ଦେବେ | କିନ୍ତୁ ବୋହୂର ଝିଅ ଜନ୍ମ ହୋଇଗଲା | ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେବା ମାତ୍ରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ବୋହୂର ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ବୁଝିନଥିଲେ ଏବଂ ହସ୍ପିଟା-ଲରେ ହିଁ ଛାଡି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ | ଦଶ ଦିନ ଧରି ମା-ଶିଶୁ ହସ୍ପିଟାଲର ନଅ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ |

Google

ମାମଲାକୁ ନେଇ ସିଟି ଏ-ସ-ପି କହିଲେ ଏହି କଥା :-

ସହାରନପୁରର ମଣ୍ଡି କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଗ୍ରାମ ଖାତାଖେଡି ନିବାସୀ ନସିମ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଝିଅ ଆୟେଶା ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦେଓବନ୍ଦ କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଭନେଡା ନିବାସୀ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ବିବାହ ପରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ଚାଲିଥିଲା, ଆୟେଶା ଗ-ର୍ଭ-ବ-ତୀ ହୋଇଗଲେ, ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ଆୟେଶାଙ୍କୁ କହୁଥିଲେ ଯେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ହିଁ ଜନ୍ମ ଦେବା, ଯେତେବେଳେ କି ଆୟେଶା କହିଥିଲେ ଝିଅ ହେଉ କିମ୍ବା ପୁଅ ଉଭୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ | ଏହି କଥାରେ ରା-ଗି ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କୁ ମା-ଡ ମାରୁଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ | ଆୟେଶାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପି-ଟାଲରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୨ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା , ଜାନୁଆରୀ ୨୨ରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆୟେଶା ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ଏହି କଥାର ସୂଚନା ଶାଶୁଘର ଲୋକ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଲା, ସେ ସଂଗେ ସଂଗେ ବୋହୂର ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ନ ପଚାରି ହସ୍ପିଟାଲରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପରେ ଆୟେଶା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଫୋନ କରିବାରୁ ସେ କହିଲେ ସେ ଆଉ ତାଙ୍କୁ ରଖିବେ ନାହିଁ | ସେହିପରି ଏହି ମାମଲାରେ ସିଟି ଏସପି ବିନୀତ ଭାଟାନଗର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *