ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପରିବାର କରି ଦେଇଥିଲେ ଗୋଟିଏ ବଡ ଭୁଲ,ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଚାଲିଗଲା ପୁରା ପରିବାରର ଜୀବନ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ସେ ପରିବାର ଭୁଲ କରିଥିଲେ ?

ଉତ୍ତର ଭାରତରୁ ନେଇ ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ସାରା ଦେଶରେ ଏହି ସମୟରେ ଶୀତ ନିଜର ପ୍ରକୋପ ବିସ୍ତାର କରିଛି | ଏହି ବର୍ଷ ଶୀତ ଅନେକ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି | ଶୀତ ସହିତ ଘନ କୁହୁଡି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନର ଶତ୍ରୁ ହୋଇ ରହିଛି | ଲୋକମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଥଣ୍ଡାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉପାୟକୁ ଆପଣାଉଛନ୍ତି | ଅନେକ ଲୋକ ବନଫାୟାର ଚଳାନ୍ତି | କିଛି ଲୋକ ଘରେ ଅଗାଡି ଜଳାଇ ନିଆଁର ମଜା ନେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଶୋଇଥା’ନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ଦେଶୀ ଉପାୟ ଅନେକଥର ତାଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବି-ପ-ଦ ପକାଇଥାଏ | ଏହିପରି ମାମଲା ହରିୟାଣାର ଫରିଦାବାଦରୁ ଏକ ଦୁଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଏହି ପରିବାର ଶୀତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଙ୍ଗାର ଜଳାଇ କବାଟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସକାଳେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଲା-ସ ମିଳିଥିଲା ​​|

ଦେଶୀ ଉପାୟ ନେଇଗଲା ନିଦରେ ହିଁ ପୁରା ପରିବାରର ଜୀବନ :-

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଶରୀରରେ କମ୍ପନ ହେବାଭଳି ମାମଲା ବୁଧବାର ସକାଳେ ଫରିଦାବାଦର ସେକ୍ଟର -୫୮ରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଅମନ (୨୪) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରିୟା (୨୧) ଏବଂ ୬ ବର୍ଷର ପୁଅ ମାନବଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଥିଲେ | ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥଣ୍ଡା ବଢିଯାଇଥିଲା | ତେଣୁ ଏହି ପରିବାର ଶୀତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଙ୍ଗାର ଜଳାଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସମସ୍ତେ କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଶୋଇପଡିଥିଲେ, ରୁମଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଧୂଆଁ ଯୋଗୁଁ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାରେ ସମସ୍ୟା ହେବା କାରଣରୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା |

Google

ଘର ମାଲିକ ଚିତ୍କାର କଲେ :-

ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ସକାଳ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ଅମନର କୋଠରୀରୁ କୌଣସି ଗତିବିଧି ନହେବାରୁ ଘର ମାଲିକ ସୁକେଶ ତାଙ୍କ କବାଟ ବାଡେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ କବାଟ ଖୋଲାଯାଇନଥିଲା କି କୌଣସି ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଯାଇନଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେ ଯେତେବେଳେ ଝରକା ଦେଇ ଦେଖିଲେ, ସେତେବେଳେ ସାରା କୋଠରୀରେ ଧୂଆଁ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା | ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବୁଝି ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ପାଟି କରି ଡାକିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଘର ମାଲିକ ପୋ-ଲି-ସକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଡାକିଥିଲେ |ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଆସି କବାଟ ଭାଙ୍ଗିଲା, ସେତେବେଳେ ତିନିଜଣଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ଖଟ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା |

ଯୁବକ ଜଣକ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରୀ କରୁଥିଲେ :-

ଏହି ମାମଲାରେ ଘର ମାଲିକ ସୁକେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମନ ମୂଳ ରୂପରେ ବିହାରର ଲାଖାଇସରାୟର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି | ସେ ଏଠାରେ ସେକ୍ଟର -୨୪ ରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ | ପୋଲିସ ମାମଲାର ଅମନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଡାକିଛି | ସେହିପରି ତିନିଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି | ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହି ଭୁଲ ଜୀବନ ନେଇଥାଏ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରେ | ପ୍ରାୟତ ଲୋକମାନେ ଥଣ୍ଡାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାପାଇଁ ଅଙ୍ଗାର ଜଳାଇ କବାଟ ଝରକା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାନ୍ତି | ଫଳସ୍ୱରୂପ ସେମାନଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *