କମଳା ହାରିସ ଆମେରିକାର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଦେଲେ ବଡ ବୟାନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା କଣ କଣ କହିଲେ ?

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ନିଜର ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ହ୍ୱାଇଟ ଟାଇଗର’ର ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଷ୍ଟିଫେନ କଲବର୍ଟଙ୍କ ସହ ଲେଟ ଶୋ’ରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଆଲୋଚନାରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା, ହୋଷ୍ଟ ଷ୍ଟିଫେନ କଲବର୍ଟ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ କମଲା ହାରିସଙ୍କ “ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା, ପ୍ରଥମ ଦକ୍ଷିଣ ଏସୀୟ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଆମେରିକୀୟ” ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କର ମତାମତ ପଚାରିଥିଲେ |

Google

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଟକ ଶୋର ହୋଷ୍ଟକୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, “ମୋର ଅନେକ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ସହିତ ସାରା ଦୁନିଆର ଦେଶମାନେ ଅନେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କ୍ଷମତାରେ ଥିବା ଦେଖିଛନ୍ତି |”

“ଭାରତ ଭଳି ଦେଶରୁ, ଯିଏ ଅନେକ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଶାସନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାର ଦେଖିଛନ୍ତି, ମୁଁ କହିବି ଯେ ଏହି କ୍ଲବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ |”

“ହାଇ ଟାଇମ,” ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି,ସେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ସମୟରେ ସରକାରରେ ଆହୁରି ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁ |

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଟକ ଶୋ ସମୟରେ ଦେଇଥିବା ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ତାରା ଶର୍ମା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଶୋ ସମୟରେ କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କର ଏକ କ୍ଲିପ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲେ, “ଭଲ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା”, “ଅବଶ୍ୟ କମଲା ହାରିସ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ସମସ୍ତେ ରୋମାଞ୍ଚିତ ଅଟନ୍ତି | ସେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅଟନ୍ତି … ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାସନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳାମାନେ ଭାରତ ପାଇଁ ନୂଆ ନୁହଁନ୍ତି |”

କୁହାଯାଉଛି ଯେ କମଳା ହାରିସ ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ତାରିଖରେ ଇତିହାସ ରଚିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ସହ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ସେ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଥିଲେ, ପ୍ରଥମ ବ୍ଲାକ ଆମେରିକୀୟ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ଆମେରିକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରଖିଥିବା ପ୍ରଥମ ଏସୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *