ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଦ୍ଭୁତ କାମ,ଯାହାକୁ ମଣିଷ ପୁରା କରିବାକୁ ଚାଁହୁଛି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନାହିଁ ସଫଳତା,ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସବୁ ଅଦ୍ଭୁତ କାମ ବିଷୟରେ

ଏକ ସମୟ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ବିଜ୍ଞାନ ଅନେକ ମାମଲାରେ ପଛରେ ଥିଲା | ପ୍ରଥମେ ଲୋକମାନେ କ୍ୱଚିତ ଭାବିଥିବେ ଯେ ବିଦ୍ୟୁତ ଭଳି ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷ ଥାଇପାରେ, ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରି ମଣିଷ ବହୁତ କିଛି କରିପାରିବ | ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ, ସିନେମା ଏବଂ ଟିଭି ଦେଖିବା,ମୋବାଇଲରେ କଥା ହେବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କେବେ ବି ଭାବିନଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ବିଜ୍ଞାନ ସାହାଯ୍ୟରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷକୁ ସମ୍ଭବ କରିଛନ୍ତି | ତେବେ, ଆଜି ବି ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହାର ଉତ୍ତର ପାଇବା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାକି ରହିଛି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ରହସ୍ୟମୟ କାମ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ମଣିଷ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ତ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସଫଳତା ମିଳୁନାହିଁ |

ଅମର ହେବାର କଳ୍ପନା :-

ଅମର ବୋଲି ତାକୁ କୁହାଯାଏ, ଯିଏ କେବେ ବି ମରିବ ନାହିଁ | ମହାଭାରତରେ ଏପରି ୭ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଉଲ୍ଲେଖ ମିଳିଥାଏ, ଯେଉଁମାନେ ଅମର ଅଟନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ଅମରତା ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଏକ କଳ୍ପନା ଅଟେ, ଯାହା କେବେ ବି ସତ କରିହେବ ନାହିଁ |

Google

ଆଲୋକର ବେଗରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର କଳ୍ପନା :-

ଆଲୋକର ବେଗରେ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ତ ମଣିଷ ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ଦେଖୁଛି, କାରଣ ଆଲୋକର ବେଗ ଏତେ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଏହା ଲଣ୍ଡନର ନ୍ୟୁୟର୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୂରତାକୁ ଏକ ସେକେଣ୍ଡରେ ୫୦ ରୁ ଅଧିକଥର ଅତିକ୍ରମ କରିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟାକୁ ଦେଖି ଲାଗୁଛି ଯେ ହୁଏତ ମଣିଷର ଏହି କଳ୍ପନା କଦାପି ସତ୍ୟ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ |

ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବାର କଳ୍ପନା :-

ମହାଭାରତ କିମ୍ବା ରାମାୟଣ ସିରିଏଲରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ ଯେ କିପରି ଦେବତା ଗଣ ଏବଂ ରୁଷି ମୁନି ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇ ଏକ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ପହଞ୍ଚି ଯାଉଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆଜିର ସମୟରେ କଣ ଏହା ସମ୍ଭବ ହେବ ଯେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହେଇଯିବା |ବାସ୍ତବରେ, ବିଜ୍ଞାନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରି ନାହିଁ |

Google

ଟାଇମ ମେସିନର କଳ୍ପନା :-

ବର୍ତ୍ତମାନରୁ ଅତୀତ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପହଞ୍ଚିବାର କଳ୍ପନା ତ ମଣିଷ ସର୍ବଦା କରିଛି | ଟାଇମ ଟ୍ରାଭେଲ ଏବଂ ଟାଇମ ମେସିନକୁ ନେଇ ବଲିଉଡ ଏବଂ ହଲିଉଡରେ ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟ କେବଳ ଏକ କଳ୍ପନା ଅଟେ | ତଥାପି, ମଣିଷ ଏଥିପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ବିଜ୍ଞାନକୁ ଦେଖିଲେ ଲାଗୁଛି ଯେ ହୁଏତ ଏପରି କେବେ ହୋଇପାରିବ ଯେ ମଣିଷ ଟାଇମ ମେସିନ ମାଧ୍ୟମରେ ଅତୀତ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଯାଇପାରିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *