ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ କିଣି ପାରନ୍ତି ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ,ଆଇପିଏଲ ନିଲାମରେ ଏହି ଖେଳାଳୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ମହଙ୍ଗା,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କଣ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ଆକାଶ ?

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ) ର ୧୪ତମ ସିଜନ ପାଇଁ ଫେବୃଆରୀ ୧୮ ତାରିଖରେ ଏକ ମିନି ନିଲାମ ହେବ | ନିଲାମ ପାଇଁ କିଙ୍ଗସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ପାଖରେ ଏଥର ସର୍ବାଧିକ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚିଛି | ତାଙ୍କର ୫୩.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି ଏବଂ ମୋଟ ୯ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଖାଲି ଅଛନ୍ତି | ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସମୀକ୍ଷକ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟିମର କୋଚ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ଏଥର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାକିବ ଅଲ ହାସନଙ୍କୁ କିଣିପାରନ୍ତି | ପଞ୍ଜାବର ଟିମ ଏଥର ନିଲାମରେ ସବୁଠାରୁ ସ୍ମାର୍ଟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ |

Google

ଆକାଶ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି, “ପଞ୍ଜାବରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଅଛି | ଟିମ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦେଇଛି, କିନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଅଛନ୍ତି | ଏଥିରୁ ପ୍ରମାଣିତ ହୂର ଯେ ଟିମ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଭଲରେ କାମ କରୁଛି | ଗତ ବର୍ଷ ବହୁତ ନିକଟତର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦୂରରେ ରହିଲା | ସେମାନଙ୍କର କେବଳ ୯ଟି ସ୍ଲଟ ଅଛି | ଯେତେବେଳେ ଆରସିବି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୩ଟି ସ୍ଲଟ ଥିଲା | ସେମାନେ ୨ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୧ଟି ସ୍ଲଟ ଅଛି | ପଞ୍ଜାବ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ଶେଲଡନ କୋଟ୍ରେଲ, କରୁଣ ନାୟର ଏବଂ କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୌତମଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦେଇଥିଲା | ଏକା ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି ଯେ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ସାହେବ ମୁଜିବ ଉର ରେହମାନଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରିଦେଲେ |”

ଆକାଶ କହିଛନ୍ତି, ମୁଜିବ ୪କୋଟି ଟଙ୍କାର ହିଁ ଥିଲେ | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନିଲାମରେ ବିକ୍ରି ହେବେ | ଏହା ମୁଜିବ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ନୁହେଁ | ଗୌତମଙ୍କ ରୂପରେ ଏକ ଅଫ-ସ୍ପିନର ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ଦେଲା | ହାର୍ଦ୍ଦୁଲ ୱିଲଜୋଏନ, ଜୟ ସୁଚିତ ଏବଂ ଜେମ୍ସ ନିଶମଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲା | ପଞ୍ଜାବକୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦରକାର | ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଦରକାର ନାହିଁ | ସେମାନେ ଡେଭିଡ ମାଲାନ ଆଡକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମଲାନ ଦରକାର | ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଯଦି ଶସ୍ତାରେ ମିଳିବେ ତେବେ କିଣିପାରିବେ | ମୋଇନ ଅଲିଙ୍କ ଆଡକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରନ୍ତି | ସେମାନେ ଅଫ ବ୍ରେକ ସହିତ ଶୀର୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି |”

Google

ଆକାଶ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି, “ପଞ୍ଜାବ ଟିମ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବ | ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ | ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଲାମକୁ ଆସିବେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାମ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇପାରେ | ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରନ୍ତି ଏବଂ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି | ଶାକିବ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ୟାକେଜ ଅଟନ୍ତି | ପଞ୍ଜାବ ଟିମ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାବିପାରେ | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ରସି ଭାନ ଡେର ଡୁସେନ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଭଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | କ୍ୟାମେରନ ଗ୍ରୀନ ଏବଂ ମୋଇସ ହେନ୍ରିକ୍ସ ଉପରେ ବ୍ୟାଟ ଖେଳିପାରନ୍ତି | ବୋଲରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଜେମ୍ସ ପାଟିନ୍ସନ, ମିଚେଲ ମ୍ୟାକ୍ଲେନାଗାନ ଏବଂ ନାଥନ କୁଲଟର ନଏଲଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ | ଯଦି ପଞ୍ଜାବର ଟିମ ଭଲ ଭାବରେ ନିଲାମରେ ଭାଗ ନେବେ, ତେବେ ଆଇପିଏଲରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *