ସାରା ଦୁନିଆରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ବଡ ସଫଳତା,ଆପଲ ସହିତ ଏହି ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପକାଇଲା ପଛରେ,ଜାଣନ୍ତୁ ସବୁକିଛି

କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ତ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପାଇଁ ଭଲ ନଥିଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିଥିଲା | କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ସେଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ନୂତନ ଅଫର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳତା କାରଣରୁ ବିକ୍ରୟ ଗତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ନାହିଁ | ୨୦୨୧ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପାଇଁ ଖୁସି ଆଣିଛି | ଭାରତର ପ୍ରମୁଖ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏକ ବଡ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି | ଜିଓ ଦୁନିଆର ପଞ୍ଚମ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଛି |

ବ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାନ୍ସ ଗ୍ଲୋବାଲ ୫୦୦ ଲିଷ୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ, ​​ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୫ ମ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି | ବ୍ରାଣ୍ଡର ଫାଇନାନ୍ସ ଗ୍ଲୋବାଲ ୫୦୦ ଲିଷ୍ଟରେ ବିଶ୍ୱର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡଗୁଡିକ ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଥାଏ | ଆପଲ, ଆମାଜନ, ଆଲିବାବା ଏବଂ ପେପସି ପରି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କମ୍ପନିମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି |

Google

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରଥମ ୧୦ଟି ବ୍ରାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ହେଉଛି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ନାମ | ବ୍ରାଣ୍ଡ ଶକ୍ତି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୧୦୦ ରୁ ୯୧.୭ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ଥ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ (BSI) ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ AAA + ର ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜିଓ ଟେଲିକମ ସେକ୍ଟରରେ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦ୍ରୁତତମ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବ୍ରାଣ୍ଡ ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ସାରା ଶିଳ୍ପରେ ନକାରାତ୍ମକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦେଖାଯାଉଛି |

ସେଇପରି ଜିଓର ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ୪.୮ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର ହୋଇଯାଇଛି | ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଜିଓ ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ ସେକ୍ଟରରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲା | ୪୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହିତ ଆଜି ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ ବିଶ୍ୱର ତୃତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ମୋବାଇଲ ନେଟୱାର୍କ ଅପରେଟର ହୋଇପାରିଛି | ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ବ୍ରାଣ୍ଡରେ କୌଣସି ଅଭାବ କିମ୍ବା ଦୁର୍ବଳତା ଦେଖାଯାଏନାହିଁ | ଜିଓ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଅନେକ ସମ୍ମିଳନୀ ଭାଙ୍ଗିଛି ଏବଂ ତାକୁ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ମିଳୁଛି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *