ବି-ବା-ଦରେ ଫସିପାରନ୍ତି ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନ, ବାରାଣାସୀ ପ୍ରଶାସନ ହେଲା କ୍ରୋ-ଧି-ତ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ବି-ବା-ଦର କାରଣ ?

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ବାମହାତୀ ଧୁରନ୍ଧର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବାରାଣାସୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବାର ମନୋଭାବରେ ରହିଛି | ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ କାଶୀରେ ରହିବା ସମୟରେ ଗଙ୍ଗାରେ ଡଙ୍ଗାରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଶିଖର ଧାୱନ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଦାନା ଖୁଆଉଥିଲେ | ବାର୍ଡ଼ ଫ୍ଲୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଦାନା ଖୁଆଇବା ଉପରେ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ଶନିବାର ଦିନ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଫୋଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏହାକୁ ବି-ରୋ-ଧ କରିଛି |

ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ କୌଶଲ ରାଜ ଶର୍ମା ଡଙ୍ଗା ଅପରେଟରଙ୍କ ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ସେ ଡଙ୍ଗାରେ ବୁଲିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସାଇବେରିଆରୁ ଆସୁଥିବା ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିବା ଚିତ୍ର ତାଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ପୋଷ୍ଟ ହେବାପରେ ଭାଇରଲ ହୋଇଗଲା |

Google

ବନାରସ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଡଙ୍ଗାରେ ବସି ସ୍ଥାନୀୟ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଶିଖର ଧାୱନ ଦାନା ଖୁଆଇଥିଲେ | ବନାରସରେ ବାର୍ଡ଼ ଫ୍ଲୁର ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦାନା ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଉପରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା |

କାଶୀରେ ରହିବା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଭକ୍ତି ରଙ୍ଗରେ ବୁଡି ରହିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲେ | ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗଙ୍ଗା ସେବା ନିଧିର ଆରତୀରେ ସାମିଲ ହେବାପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଯେମିତି ଭିଡ଼ ଭିତରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଚିହ୍ନି ପାରିବେ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ସେ ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ |

ନୀଳ ରଙ୍ଗର କମ୍ବଳ ପିନ୍ଧି ଧୱନ ନିଜର ପରିଚୟ ଲୁଚାଇବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଭିଡ଼ ଭିତରେ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିଥିଲେ | ଶିଖର ଧାୱନ ବନାରସରେ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ ଆସିଥିଲେ | ସେ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଓମକାରା ଫିଲ୍ମର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗୀତ ସହିତ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ | କପାଳରେ ଚିତା ମାରିଥିବା ଶିଖର ଧାୱନ ଏକ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛନ୍ତି |

ଶିଖର ଧାୱନ କାଶୀ ପୁରଧିପତି ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ଦରବାରରେ ମଧ୍ୟ ହାଜିର ହେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସେ କାଶୀ କୋଟୱାଲ ବାବା କାଲ ଭୈରଭ ଏବଂ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସପ୍ତଋଷି ଆରତୀ ଶେଷ ହେବା ପରେ ହିଁ ଶିଖର ଶ୍ରୀ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ |

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମାସ୍କ ଏବଂ କମ୍ବଳ ଦ୍ୱାରା ମୁହଁ ଘୋଡାଇ ସେ ନିଜର ପରିଚୟ ଲୁଚାଇବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିଥିଲେ | ଏହା ସହିତ ହାତ ମିଳାଇବା ଏବଂ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବାର ଏକ ଭିଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

Google

ସେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ରୀତିନୀତି ସହ ଦର୍ଶନ ପରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଲଫି ନେବାପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ରାତି ପ୍ରାୟ ନଅଟା ବେଳେ ଶିଖର ମନ୍ଦିରରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ | କାଳଭୈରଭ ମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶନ-ପ୍ରାର୍ଥନା ସହିତ ବାବାଙ୍କ ଆରତୀ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *