ନେପାଳ ରାଜନୀତିରେ ଭୂମିକମ୍ପ : ନେପାଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେପି ଓଲିଙ୍କୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା, କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଗଲା କେପି ଓଲିଙ୍କୁ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ନେପାଳର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ପି ଶର୍ମା ଓଲିଙ୍କୁ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି | ଏହାସହିତ ତାଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି | ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ସ୍ପ୍ଲିଣ୍ଟର ଗ୍ରୁପର ମୁଖପାତ୍ର ନାରାୟଣ କାଜୀ ଶ୍ରେଷ୍ଟାଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅଲିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପାର୍ଟିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିଲା |

Google

ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଅଲିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରିଥିଲେ ପ୍ରଦର୍ଶନ :-

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏନସିପିର ଏକ ଭିନ୍ନ ଦଳର ନେତା ପୁଷ୍ପ କମଲ ଦହଲ ‘ପ୍ରଚଣ୍ଡ’ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଜଧାନୀ କାଠମାଣ୍ଡୁରେ ଏକ ବଡ ସରକାରୀ ବିରୋଧୀ ରାଲିର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ | ଏହି ରାଲିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ପି ଶର୍ମା ଓଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଂସଦକୁ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗିବା ଦ୍ୱାରା ଦେଶର ସଂଘୀୟ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଗୁରୁତର ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି |

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଓଲି କେବଳ ପାର୍ଟିର ସମ୍ବିଧାନ ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ନେପାଳର ସମ୍ବିଧାନର ମର୍ଯ୍ୟାଦାକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ବିରୋଧରେ କାମ କରିଛନ୍ତି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *