ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପରେ କିଏ ହେବେ ଦେଶର ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ? ଜାଣନ୍ତୁ ସର୍ଭେରେ ଲୋକମାନେ କାହାକୁ ବାଛିଛନ୍ତି ?

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି କହୁଛନ୍ତି | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ଦେଶର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ତେବେ ଏହାପରେ ଯେଉଁ ନାମ ଉପରେ ଲୋକମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି) ଫାୟାରବ୍ରାଣ୍ଡ ନେତା ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ |

ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ଦ୍ୱାରା ନିକଟରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେରେ ଏହି କଥା ସାମ୍ନାକୁ ବାହାରି ଆସିଛି | ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆଜି ବି ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି | ୩୮ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ନାମ ଠିଆ ହେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପରେ ଯଦି କାହାକୁ ଲୋକମାନେ ପିଏମ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେଥିରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ନାମ ହିଁ ଆସିଥାଏ |

Google

ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ୟୁପିର ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରିୟ ନେତା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଦେଶର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଆଠ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ସର୍ଭେରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସିଏମ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି | ତାଙ୍କ ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି |

ବିଜେପିରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଧମକ :-

ସର୍ଭେ ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଜାଗା ନେବା ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା | ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନେତା ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନାମ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି | ସେହିପରି ନିଜର ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ନେଇ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ୟୁପିର ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ୨୧ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି |

କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବଢା଼ଉଥିବା ସର୍ଭେ :-

କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ଏହି ସର୍ଭେ ଚିନ୍ତା ବଢାଇବାକୁ ଯାଉଛି | ସର୍ଭେରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ବିଜେପି ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେଥିରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ତିନିଟିରେ କେବଳ ବିଜେପି ନେତା ଅଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ପିଏମ ମୋଦୀ | ଏହା ପରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ ଅମିତ ଶାହ | ସର୍ଭେରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ସାତ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଦେଶର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନାମକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପିଏମ ପଦ ପାଇଁ ବାଛିଛନ୍ତି |

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *