ଜନ୍ମ ଦେବାର ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାକୁ କୋଳରୁ ବାହାର କରି ନଥାଏ ମାଆ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ଅଜବ ପ୍ରକାରର ପରମ୍ପରା ବିଷୟରେ

ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ପରିବାରରେ ଏକ ଶିଶୁର ଶବ୍ଦ ବା କାନ୍ଦରେ ପ୍ରତିଧ୍ୱନିତ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଖୁସିରେ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଏ | ଏହି ବିଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ସମସ୍ତେ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ସେଲିବ୍ରେଟ କରିଥାନ୍ତି | ପିଲା ଜନ୍ମ ହେବାପରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୀତିନୀତି ଏବଂ ପରମ୍ପରା ପାଳନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ |

ଦୁନିଆର ଅଜବ ପ୍ରକାରର ପରମ୍ପରା :-

ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ଏପରି କିଛି ଦେଶ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯେଉଁଠାରେ ପିଲା ଜନ୍ମ ହେବାପରେ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ପରମ୍ପରା ପାଳନ କରିବାର ପ୍ରଥା ରହିଛି | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଅଜବ ପ୍ରକାରର ପରମ୍ପରାକୁ ପାଳନ କଲେ ପିଲାର ଆୟୁଷ ବଢିଥାଏ ଏବଂ ତା ଜୀବନରେ କେବେହେଲେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଆସିନଥାଏ |

Google

ମାଙ୍କୁ ୩୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିଥାରେ ଦୂରରେ :-

ଚୀନରେ ପିଲା ଜନ୍ମ ହେବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ପରମ୍ପରା ରହିଛି | ଏଠାରେ ପିଲା ଜନ୍ମ କରିବାପରେ ମାକୁ ପରିବାରଠାରୁ ୩୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଏହି ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମା କାହା ସହିତ ବି ମିଶିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ନାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରଖାଯାଇଥାଏ |

ପିଲାର ନଳୀକୁ ରଖିଥାନ୍ତି ଧ୍ୟାନରେ :-

ଯେତେବେଳେ ପିଲାର ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଶିଶୁର ଗର୍ଭନଳୀ ମା ସହିତ ଲାଗିଥାଏ | ଜାପାନରେ ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ପରେ ପିଲାର ଗର୍ଭନଳୀକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବାର ପ୍ରଥା ରହିଛି | ଜାପାନର ଲୋକମାନେ ପିଲାର ଗର୍ଭନଳୀକୁ ଲକ୍ଷରେ ତିଆରି ବାକ୍ସରେ ରଖିଥାନ୍ତି |

ଘାନାରେ ପାଳନ କରନ୍ତି ଶୋକ :-

ନାଇଜେରିଆର ଘାନାରେ ପିଲାର ଗର୍ଭନଳୀକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ମାନାଯାଏ | ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ଗର୍ଭନଳୀକୁ ପିଲାର ଯାଆଁଳା ଭାଇ କିମ୍ବା ଭଉଣୀ ବୋଲି ମାନାଯାଏ, ଏଥିପାଇଁ ଗର୍ଭନଳୀକୁ ପୋତି ଦିଆଯାଏ | ଏହି ଦିନ ସମସ୍ତେ ଶୋକ ପାଳନ କରନ୍ତି | ଏଠାରେ ଶିଶୁର ଗର୍ଭନଳୀକୁ ଗଛ ତଳେ ପୋତିବାର ପରମ୍ପରା ରହିଛି |

Google

ତିନିମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୂମିକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରେ ନାହିଁ ଶିଶୁ :-

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଥିବା ଦ୍ୱୀପରେ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବା ବିଚିତ୍ର ପରମ୍ପରା ଶୁଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ | ଏଠାରେ ଥିବା ଅଜବ ପ୍ରକାର ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ, ଏଠାରେ ପିଲାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବାପରେ ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାକୁ ଭୂମିକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଦିଆଯାଇନଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମା ନିଜ ପିଲାକୁ କୋଳରେ ରଖିଥାନ୍ତି | ଏଠାରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ପିଲାକୁ ଭୂମିରୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଶିଶୁର ସମ୍ପର୍କ ଅନ୍ୟ ଦୁନିଆ ସହିତ ରହିଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *