ଗୋଟିଏ ଦିନପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ଏହି ଝିଅ, କରିବେ ଏହି କାମ,ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ହରିଦ୍ୱାରରେ ରହୁଥିବା ସୃଷ୍ଟି ଗୋସ୍ୱାମୀ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବାଳିକା ଦିବସ, ଜାନୁଆରୀ ୨୪ତାରିଖରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ | ଏହି ସମୟରେ ବିଧାନସଭାର କୋଠରୀ ନମ୍ବର ୧୨୦ ରେ ଏକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ଏହାର ସ୍ୱୀକୃତି ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ରାୱତ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି |

ବାସ୍ତବରେ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଆୟୋଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଉଷା ନେଗି ବୁଧବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓମ ପ୍ରକାଶଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୨୪ ତାରିଖରେ ବାଳିକା ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଜଣେ ପ୍ରତିଜ୍ଞାକାରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି | ସୃଷ୍ଟି ଗୋସ୍ୱାମୀ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଏକ ଦିନିଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ |

Google

ଗୋଟିଏ ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ରାଜ୍ୟର ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ବିଧାନସଭାରେ ପାଞ୍ଚ-ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ ଲେଖାଏଁ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବେ | ବିଧାନସଭା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ ଟାରୁ ୩ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ସୃଷ୍ଟିଙ୍କ ବାପାମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମକୁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ ବୋଲି ଅନୁଭବ ହେଉଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଏକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି, ବାସ ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ସମର୍ଥନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ | ସେହିପରି ସୃଷ୍ଟି ଗୋସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋର ହୃଦୟରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି |

ହରିଦ୍ୱାରର ବହାଦରାବାଦରେ ଦୌଲତପୁର ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ସୃଷ୍ଟି ଗୋସ୍ୱାମୀ ବିଏସଏମ ପିଜି କଲେଜ, ରୁର୍କିରେ ବିଏସସି ଏଗ୍ରିକଲଚର କରୁଛନ୍ତି | ମେ ମାସ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ବାଲ ବିଧାନସଭାରେ ଶିଶୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ଚୟନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିଲା | ବାଲ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରତି ତିନି ବର୍ଷରେ ଜଣେ ଶିଶୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥାଏ ।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *